Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Aj Robert Fico mal Black Friday a podľa nahrávky trval aspoň desať rokov

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Počiatek na nahrávke s Trnkom hovoril o tunelovaní štátu. 2. V deň nahrávky sa staral Fico o svoje zdravie. 3. Stíhanie Jaroslava Naďa po týždni zastavili.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Počiatek na nahrávke s Trnkom hovoril o tunelovaní štátu

Keď sa lúčil v roku 2016 Ján Počiatek s politikou, špekulovalo sa, že je to z obavy, aby sa niečo z jeho podnikateľskej šikovnosti nedostalo na verejnosť, pretože by to ublížilo strane Smer.

Počiatek je vyparený z politiky už štyri roky, no nahrávka z kancelárie Dobroslava Trnku ukazuje, že jeho minulosť je pre Smer stále rovnakou hrozbou. A pre jeho vlastnú slobodu tiež.

Mimochodom, vtedy sa oficiálne hovorilo, že odchádza, aby sa mohol venovať rodine. Avšak, ako vysvetlil sám Počiatek do skrytej kamery Dobroslavovi Trnkovi: „Vôbec nezáleží na tom, čo je pravda, ale čo povieš.“ A touto poučkou Počiatek dokonale vystihol marketingovú podstatu strany Smer.

Tunelovanie štátu. Inak je však nahrávka medzi ministrom financií strany Smer a generálnym prokurátorom najmä o ekonomickej podstate Smeru. Na kameru, ktorú ukryli do šperkovnice Marian Kočner a Peter Tóth, sa Ján Počiatek de facto priznal, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie