Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: S Ficom bojovala viac vlastná minulosť než opozícia

1. Fico sa rozbehol – a potom narazil. 2. Smer v kampani zahodil istotu a stavil na zmenu. 3. Nebyť Matoviča a Fica, opozíciu by nebolo vidno.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSS

1. Fico sa rozbehol – a potom narazil

Posledný týždeň, v ktorom ešte mohli politické strany vymieňať svoje volebné karty, sa už nič významné nespájalo, nezlučovalo ani nerozdeľovalo. Po nedeľnej polnoci 1. decembra, keď sa skončí možnosť tvorenia volebných kandidátok, zostanú už len dve cesty, ako niečo meniť: buď vyhadzovať z kandidátky jednotlivcov, alebo sa úplne vzdať účasti vo voľbách.

Prvú možnosť musí brať do úvahy najmä Smer, keď sa bude vyplavovať jeho stará špina doterajším tempom.

Ficov útok proti všetkým. V porovnaní s tým, v akej defenzíve bol Robert Fico posledné dva roky, mal teraz priam elektrický týždeň. Tlačovky zvolal v pondelok, v utorok aj v stredu, strieľal po Kiskovi a hral kľúčovú rolu pri všetkých hlavných udalostiach – pri prelomení prezidentkinho veta na moratórium, pri odstupovaní od Istanbulského dohovoru aj pri ďalšom rozhadzovaní peňazí z už aj tak dosť rozhádzaného rozpočtu 2020.

Na taký tlak nedokázal Ficovi odpovedať žiadny politický konkurent, napriek tomu skončil predseda Smeru na konci týždňa ako niekto, kto boxoval s Attilom Véghom.

Nádielka už pred Mikulášom. Výpočet faciek je pre Smer a Fica osobne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie