Denník N

Trnka hovoril aj o mínach v Kaliňákovom trezore. V Smere odkazujú, nech vysvetľuje Počiatek (+video)

Robert Kaliňák, Robert Fico a Dobroslav Trnka v roku 2005. Foto – TASR
Robert Kaliňák, Robert Fico a Dobroslav Trnka v roku 2005. Foto – TASR

Dobroslav Trnka sa chválil aj tým, ako upozornil Roberta Kaliňáka na trezor na ministerstve vnútra. Politici Smeru sa snažia presviedčať, že Fico konal rázne. Béla Bugár vyhlásil, že Trnka s Počiatkom by nemali chodiť vonku po slniečku.

Nahrávka rozhovoru medzi exministrom financií Jánom Počiatkom (Smer) a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ktorú v piatok zverejnil Denník N, politikov Smeru očividne zaskočila.

V nedeľných televíznych debatách ju najčastejšie komentovali slovami „padni, komu padni“ alebo hovorili o „známke neetického správania“.

Trnka ako generálny prokurátor vo videu vystupoval ako blízky spojenec Smeru, vtedajší minister financií Počiatek s ním dohodoval krytie a „marketing“ v kauze Tipos – Lemikon a spoločne sa zabávali na tom, ako Ján Slota vymyslel emisný kšeft.

Trnka: Výbušné míny v trezore u Kaliňáka

Zo starších nahrávok už vieme, že Trnka úzko spolupracoval s Marianom Kočnerom a dostali sa mu do rúk rôzne citlivé informácie, napríklad aj nahrávka Gorily.

Aj vo videu s Počiatkom zo začiatku roka 2009 sa vtedajší generálny prokurátor pasuje do úlohy človeka, ktorý má veľmi dobré informácie.

Napríklad sa chváli Počiatkovi, že upozorňoval ministra vnútra Roberta Kaliňáka na trezor na ministerstve vnútra.

„Povedal som Kalimu jednu zásadnú vec: máš tam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Ján Počiatek

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie