Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Biatlonistky začali trápením, bez Kuzminovej môžu prísť o ženskú štafetu

Paulína Fialková počas zmiešanej štafety. Foto - TASR/AP
Paulína Fialková počas zmiešanej štafety. Foto – TASR/AP

1. Rozpačitý začiatok biatlonovej sezóny. 2. Vlhovej prvé pódium. 3. Nespravodlivý žreb futbalového Eura.

1. Rozpačitý začiatok biatlonovej sezóny

Paulína Fialková po vydarenej sezóne 2018/19 vstupovala cez víkend do nového ročníka biatlonového Svetového pohára s vysokými ambíciami.

Pred rokom sa jej konečne podarilo preraziť v najlepšej desiatke – v celkovom hodnotení SP skončila šiesta, v hodnotení vytrvalostných pretekov dokonca druhá.

Vstup do novej sezóny vo švédskom Östersunde jej však nevyšiel – najprv nepodala ideálny výkon v zmiešanej štafete, ktorá skončila na 13. mieste. Trápila sa aj na druhý deň v šprinte na 7,5 km. Okrem streľby (tri trestné kolá) jej nevyšiel ani beh.

„Na trati som sa cítila oveľa lepšie ako včera, a preto som až neverila vlastným očiam, keď som videla čas v cieli. Dávala som do toho maximum, naozaj je otázne, kedy ma telo pustí späť k starým výkonom,“ napísala na Facebooku.

P. Fialková napokon v šprinte obsadila až 44. miesto s 26. najrýchlejším bežeckým časom. Jej mladšia a zatiaľ menej úspešná sestra Ivona zabehla o 0,9 sekundy rýchlejšie, no spravila o jednu streleckú chybu menej a obsadila 27. miesto.

Ďalšie dve Slovenky uzatvárali výsledkovú listinu: debutantka Veronika Machyniaková obsadila 90. miesto, Terézia Poliaková skončila stá, do cieľa prišlo 105 pretekárok.

Slovensku sa nedarilo ani v štafetách – z nedeľňajšej zmiešanej štafety museli z trate stiahnuť našu dvojicu. Stalo sa to počas tretieho úseku, keď bola na trati druhýkrát Poliaková, na svoj druhý úsek sa tak ani nedostal Michal Šima. Singlové zmiešané štafety pozostávajú zo štyroch úsekov, ktoré absolvujú za každú krajinu jeden muž a jedna žena.

Slovákom sa nedarilo ani v šprinte mužov. V 108-člennom štartovom poli skončil najvyššie Šimon Bartko na 76. mieste.