Denník N

Živnostníci, pozor! Ušetrite na daniach a odvodoch až do 915 €!

Ste živnostník, takže sa domnievate, že multifunkčná karta Callio sa vás netýka? A to je práve omyl! Živnostník, ktorý si zakúpi Callio Gastro kartu a nabije si stravovacie poukážky na celý rok 2020, môže ušetriť na daniach a odvodoch sumu až do 915 €. Takýto postup sa oplatí najmä tým živnostníkom, ktorí si neuplatňujú paušálne výdavky vo svojom daňovom priznaní.

Živnostník, ktorý vykonáva podnikateľskú činnosť 7 dní v týždni si môže odpísať z daní náklady na stravovanie za každý deň, ktorý odpracoval. Najvýhodnejším spôsobom je zaobstarať si kartu Callio hneď začiatkom roka, v januári 2020. Maximálna hodnota výdavku na stravovanie je pre živnostníka stanovená na rok 2020 do sumy 1 861,50 €.

Elektronické stravovacie poukazy na Callio kartu si môže živnostník zakúpiť mesačne, polročne alebo na celý rok. Sám sa pritom rozhodne, koľko peňazí na svoje stravovanie vynaloží. Podľa daňových predpisov môže uplatňovať do daňových výdavkov aj výdavky na vlastné stravovanie, a to 5,10 € za každý odpracovaný deň v roku. Kedy a ako využije takto nabité kredity je už len na ňom. Jedinou podmienkou je, aby živnostník zároveň nepoberal stravné poukážky od iného zamestnávateľa, resp. aby si za tento čas neuplatňoval diéty podľa zákona o cestovných nárokoch.

Michal Hanzel, riaditeľ spoločnosti GGFS

„Elektronické stravné poukážky Callio Gastro vydávame ako jediný poskytovateľ tejto služby na trhu s platnosťou až 18 mesiacov od ich vydania,“ upozorňuje Michal Hanzel, riaditeľ spoločnosti GGFS.

Ako dodáva, nadstavbou je ďalší produkt CALLIO BONSY. Ide o jedinečný informačný systém pre správu zamestnaneckých účtov, ktorý v sebe spája dochádzku, zamestnanecké prístupy, benefity, zabezpečenie stravovania, rekreačného príspevku a ďalšie funkcie na jednej karte.

Vzhľadom na možnosť využitia jednotlivých modulov podľa potrieb zamestnávateľa, je tento systém výhodný pre všetkých používateľov, dokonca aj živnostníci majú možnosť prostredníctvom jeho využívania získať výhody, ktoré boli doteraz dostupné skôr len pre väčších zamestnávateľov. Navyše, za prevádzku aplikácie klient platí len vopred dohodnutý fixný poplatok, ktorý sa odvíja napríklad od počtu zákazníckych účtov, či rozsahu využívania modulov. Takto môže byť aplikácia ekonomicky atraktívna aj pre živnostníkov.

Viac informácií na: info@ggfs.eu

 

Nezaradené, Slovensko

Teraz najčítanejšie