Denník N

Extrémista expremiér

Obvinenie Roberta Fica z podnecovania rasovej nenávisti vyvolá búrku nadšenia. Skúsme sa však od emócií oprostiť. 

Je to len prvý krok, no jeho symbolický význam je už teraz nesmierny. NAKA prvýkrát v histórii na pokyn prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry obvinila šéfa Smeru a (ako vidíme aj v súčasnosti) naďalej najsilnejšieho muža v štáte. Cesta poslanca z poslednej lavice parlamentu na lavicu súdnej siene je a isto bude ešte dlhá. Rovnako ako prianie významnej časti populácie, aby hlave zločineckej skupiny s krycím názvom sociálna demokracia konečne vymenili štátnu ochranku za iný typ dozoru.

Akokoľvek, prvá pasca, ktorej treba teraz uniknúť, je emócia nenávisti voči človeku, ktorého vlády tu dvanásť rokov pľundrovali krajinu. Kroťme sa. Obvinenie neznamená obžalobu, tá zase neznamená automaticky odsúdenie. A odsúdenie nemusí znamenať spravodlivosť. Najmä, ak sa mu „prepečú“ iné veci.

Bolo by ozaj krutou iróniou na spôsob daňových podvodov mafiána Caponeho, keby expremiér išiel sedieť za schvaľovanie rasistických protirómskych výrokov Mazureka. O to viac, že samotný exposlanec ĽSNS nie je vo väzbe, ale pôsobí v súčasnosti ako asistent iného poslanca ĽSNS, všakže.

Realisticky: ak Fico za schvaľovanie výrokov Mazureka dostane finančný trest, bude to zrejme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie