Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico obvinený, Kiska obvinený, politiku strieda polícia

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kiskova obrana je už určená súdu. 2. Pomôžu obvinenia Kiskovi? Ficovi? Alebo nikomu z nich? 3. Ponižujúca predsedova cesta za zlatým pokladom.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Slovensko zažilo v krátkom čase ďalšiu veľkú tragédiu. Po havárii autobusu pri Nitre tentoraz vybuchol plyn v obytnom dome v Prešove. V čase písania tohto textu bola bilancia päť mŕtvych a 40 zranených. Ďalšie desiatky, ak nie stovky ľudí prišli o bývanie, pretože 12-poschodový panelák je neobývateľný a poškodené sú aj niektoré okolité budovy.

Premiér Pellegrini pred šiestou večer nemohol potvrdiť, či je počet obetí konečný. Časť domu v tom čase stále horela.

Podľa svedkov sa v ňom pracovalo a plyn bolo cítiť už pred výbuchom.

Na záchrannej akcii sa zúčastnili stovky hasičov, zdravotníkov a policajtov (len hasičov bolo 106), miestne firmy ponúkali pomoc, mesto Prešov rýchlo usporiadalo zbierku pre obete, do ktorej prispela prezidentka, pomoc prisľúbila aj vláda. Prispieť môžete aj vy, číslo účtu nájdete tu.

1. Kiskova obrana je už určená súdu

Iba deň po oznámení obvinenia Roberta Fica za jeho rasistické reči sme sa dozvedeli, že už v utorok 3. decembra polícia obvinila aj Andreja Kisku. Slovensko sa tak pravdepodobne stalo svetovým unikátom, keď dve momentálne najsilnejšie politické strany vedú politici obvinení zo spáchania trestného činu.

Kiskovi obvinenie doručili vo štvrtok večer, teda o dva dni neskôr, ako bolo reálne na svete. Nie je to teda tak, že predsedu Smeru obvinili vo štvrtok, tak sa niekto poponáhľal obviniť aj lídra Za ľudí hneď v ten istý deň večer, aby v tom Fico nebol sám.

Samozrejme, nič to nemení na tom, že načasovanie a takáto koncentrácia obvinení politikov je nevídaná, preto pôsobí podozrivo. Od toho, komu voliči uveria, že je nevinnou obeťou policajnej svojvôle – a do tejto polohy sa stavajú obaja predsedovia strán, závisí výsledok volieb.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie