Denník N

Vylepšovanie imidžu športom pokračuje boxerským duelom Joshua – Ruiz, nazvali ho Zrážka na dunách

Predzápasové váženie Ruiza (vľavo) a Joshuu. Foto - TASR/AP
Predzápasové váženie Ruiza (vľavo) a Joshuu. Foto – TASR/AP

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky.]

Dnešný súboj medzi hviezdnym britským boxerom Anthonym Joshuom a mexicko-americkým šampiónom v ťažkej váhe Andym Ruizom sa pravdepodobne zaradí k najzaujímavejším športovým udalostiam roka.

Ich duel v saudskoarabskom Ad Diriyahu je odvetou po ich prvom dueli v júni, ktorý sa skončil senzačným víťazom podceňovaného Ruiza.

Prehra svetovej hviezdy Joshuu s pomerne neznámym bojovníkom Ruizom, o ktorého štarte sa rozhodlo iba približne šesť týždňov pred bitkou len vďaka tomu, že Joshuov pôvodný súper Jarrell Miller mal pozitívny dopingový test, patrí k najväčším šokom v histórii boxu. Ruiz však teraz vyhlásil, že pri jednom veľkom víťazstve zostať nechce.

„Pred odvetou som sebavedomý, ale žiadneho boxera nepodceňujem. Vieme, že AJ bude silný a sústredenejší, ale ako hovorí Mike Tyson, každý má plán až dovtedy, kým nedostane prvý úder,“ povedal.

„Každý sa snažil nájsť výhovorky a dôvod, prečo (v prvom zápase) nepodal najlepší výkon a prečo so mnou prehral. Podľa mňa to bolo zásluhou

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb, Svet

Teraz najčítanejšie