Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Snem ukázal, že „nový Smer“ je ako „nová SNS“, teda že podstata zostáva rovnaká

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Smer oslavoval dvadsať rokov bez Fica, ale v jeho tieni. 2. NAKA zvyšuje podozrenie, že je stále pod vplyvom politikov. 3. Matovič zostavil pestrú kandidátku a zrejme sa nemusí báť, že prepadne.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Neveselé dvadsiate výročie

Dvadsať rokov existencie politickej strany je na slovenské pomery veľmi dlhý čas, a preto aj dôvod na veľkú oslavu. Zvlášť, keď je táto strana viac ako polovicu tohto obdobia pri moci, ešte stále má premiéra a ešte stále je preferenčne najsilnejším zoskupením.

Ale ďalší z výročných snemov Smeru tomu nezodpovedal. A to nielen preto, že sa zakladateľovi a predsedovi Robertovi Ficovi zvýšil tlak natoľko, že musel ísť do nemocnice, ale aj preto, že strane a jej nominantom sa v poslednom čase veľmi nedarí, ako sa to ukazuje v parlamente, v Kočnerovom telefóne či v kamerových záznamoch z Trnkovej kancelárie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie