Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nový Smer sa predviedol – sám podsúva koniec Fica a hucká dav na prokurátora

1. Smer je nový, ale inak, ako sa snaží nahovoriť 2. Kandidátka strany musela ujsť, aby ju bolo vidieť 3. Kandidát číslo 11 huckal davy na prokurátora

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSS

1. Smer je nový, ale inak, ako sa snaží nahovoriť

Hoci Peter Pellegrini trávil pondelok vo Vatikáne na audiencii u pápeža a o pobyte a zdraví Roberta Fica neprišli žiadne informácie, predsa len to nezabránilo šíreniu nových správ o veľkých pohyboch vnútri strany.

Nie je však ľahké rozlíšiť, čo sú skutočné informácie a čo sú produkty zákopového marketingu, ktorý má podporiť oficiálnu kampaň strany, že je tu nový Smer a prináša zodpovednú zmenu.

Bod zlomu. Po sobotnom sneme Smeru, z ktorého nečakane odišiel predseda Robert Fico pre problémy s tlakom, sa hovorí o takých významných zmenách vo volebnej stratégii strany, až to navodzuje dojem akéhosi zlomového bodu.

Jeho súčasťou nie sú len už známe skutočnosti, že Fico nebude jednotkou na kandidátke, že prácu s voličmi prenechal Pellegrinimu alebo že už nechce byť v budúcej vláde. Aktuálne sa šíria aj zvesti o prieskume, podľa ktorého dopadne Smer lepšie, keď sa zbaví Fica a zostane len Pellegrini. Alebo že Fico zvažuje, že sa sa vzdá svojich politických ambícií v prospech vedenia akejsi nadácie.

Nie je to nič, čo by Ficovi straníci hovorili otvorene do mikrofónov, no ochota špekulovať o týchto témach, keď sú vypnuté diktafóny, je taká zjavná, až to pôsobí ako organizovaný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie