Denník N

Ich hlasy aj nápady sa skvele dopĺňali. Po 40 rokoch sa príbeh skupiny Roxette definitívne uzavrel

Foto - roxette.se
Foto – roxette.se

Najlepšie im išli balady a baladicky sa to, žiaľ, aj skončilo. Vo veku 61 rokov zomrela švédska speváčka Marie Fredriksson. Mozgový nádor ju trápil veľmi dlho a výrazne skrátil aj kariéru skupiny Roxette.

Ako sa zo škandinávskeho hitu stane globálny

O tom, že Švédi vedia robiť chytľavý pop, ktorý dokáže zaujať po celom svete, sa vie už od éry skupiny ABBA. Aj dvojica Roxette vyprodukovala veľa hitov. Gitarista Per Gessle a speváčka Marie Fredriksson sa priatelili od roku 1979, a keď sa dali o sedem rokov neskôr dokopy ako Roxette, už neboli žiadnymi nováčikmi na domácej scéne, ale úspešnými autormi. On napísal pesničku na sólovú nahrávku členky ABBA a viedol populárnu rockovú skupinu Gyllene Tider, ona začínala v punkovej zostave Strul a mala za sebou tri sólové albumy, z ktorých sa predalo vyše 300-tisíc kusov. No to bol stále len náznak toho, čo ich čaká v spoločnom projekte.

Ich hlasy, nápady aj imidž sa ideálne dopĺňali. Už za debut Pearls of Passion (1986) získali platinovú platňu a druhá nahrávka Look Sharp! (1988) fungovala ešte lepšie. Ale stále len vo Švédsku. „Mysleli sme si, že sme spravili fantastický album. Doma mal obrovský úspech, ale v zahraničí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie