Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kočner sa ocitol v hitparáde, ktorá ho môže zruinovať

1. Kočner sa ocitol v hitparáde, ktorá ho môže zruinovať. 2. Čo o Kočnerovi píše americký zákon, v akej spoločnosti sa ocitol a prečo je to zlé pre Smer. 3. Výboh všetkým ukázal, ako sa má podnikať so štátom.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSS

1. Kočner sa ocitol v hitparáde, ktorá ho môže zruinovať

Ešte nedávno Kočner ovládal slovenskú políciu, súdy a prokuratúru. Keby sa dnes dostal na slobodu, mal by problém založiť si účet v banke. Američania ho totiž zaradili na svoj zoznam najväčších korupčníkov a porušovateľov ľudských práv na tejto planéte. Veľká kariéra na zločinca z malého slovenského mesta.

Nedostatkom na kráse účasti v tejto hitparáde je, že má podľa iniciátora zákona potenciál Kočnera a všetky jeho firmy zruinovať.

Američania na Kočnera uvalili sankcie na základe takzvaného Magnitského zákona, ktorý v prvej verzii vznikol za Baracka Obamu ako reakcia na umučenie Sergeja Magnitského v moskovskom väzení, ktorého sa dopustili ruské úrady za to, že upozorňoval na korupciu Putinovho režimu.

Už za súčasného prezidenta Donalda Trumpa sa v roku 2017 pôsobnosť zákona rozšírila na všetky trestné činy súvisiace s korupciou a porušovaním ľudských práv na celom svete.

Dôsledky

Neznamená to, že Američania môžu priamo trestať cudzích štátnych príslušníkov mimo svojho územia, ale môžu trestať všetkých, čo s takýmito ľuďmi a firmami obchodujú. Vďaka hospodárskej sile a politickej moci USA to v praxi znamená, že ktokoľvek

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie