Denník N

Výnimočný chlapec z Belgicka univerzitu ako 9-ročný neukončí, rodičia sa pohádali so školou

Extrémne nadaný chlapec z Belgicka na univerzite v Eindhovene skončil, pretože škola tvrdila, že nestihne získať titul bakalára do svojich desiatych narodenín, ako chceli rodičia. 

Jeho rovesníci na Slovensku sa učia deliť so zvyškom, on už pracuje na elektronických čipoch, ktoré by komunikovali s mozgom. V budúcnosti chce byť lekárom a vyrábať umelé orgány.

Jeho vzorom je srbskoamerický vynálezca Nikola Tesla.

Výnimočne nadaný chlapec z Belgicka Laurent Simons má len deväť rokov, no ešte do minulého týždňa študoval na vysokej škole v holandskom Eindhovene.

Rodičia chceli, aby štúdium ukončil do svojich desiatych narodenín, ktoré bude mať 26. decembra. Stal by sa tak najmladším vysokoškolským absolventom v dejinách. V novembri o ňom písali médiá na celom svete.

Z rekordu však nič nebude. Tento týždeň rodičia aj univerzita oznámili, že Laurent predčasne ukončil štúdium. Stalo sa to po tom, čo škola oznámila, že napriek nahustenému štúdiu a výnimočným schopnostiam žiak do svojich desiatych narodenín školu nestihne dokončiť.

Ako nový termín promócií navrhovala univerzita polovicu budúceho roka. Aj v tom prípade by štúdium, ktoré normálne trvá tri roky, ukončil za rok a pár mesiacov.

Chceli titul v 9 rokoch

Rodičia s tým však nesúhlasili a okamžite synovo štúdium na Technickej univerzite v Eindhovene ukončili.

„Otec opakoval explicitné želanie, aby jeho syn dosiahol titul bakalár vo veku deväť rokov,“ napísala škola vo vyhlásení. Podľa nich to však nebolo možné, pretože musel spraviť rovnaké testy a praktické cvičenia ako iní študenti.

Rodičia to však vidia inak. „Ešte minulý týždeň

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Svet

Teraz najčítanejšie