Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Multifunkčný a všadeprítomný Kaliňák raz odíde, ale ešte sa načakáme

Robert Kaliňák, autor výroku, že na najvyšších miestach politiky nie je korupcia – v decembri 2019 na slávnostnom sneme Smeru. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Kaliňák, autor výroku, že na najvyšších miestach politiky nie je korupcia – v decembri 2019 na slávnostnom sneme Smeru. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kaliňák sa za posledný týždeň ukázal už trikrát. 2. Youtuberov Daňa s Vaským zadržali, ale zatiaľ nevieme prečo. 3. Grendela stále vyšetrujú, no ani tu nevieme prečo. 

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Robert Kaliňák snemujúci, obhajujúci 

Už-už by sme naňho zabudli, no za posledných sedem dní sa nám Robert Kaliňák pripomenul až trikrát. V sobotu ako ešte stále vysokopostavený straník, vo štvrtok ako výrobca zbraní a v piatok ako advokát svojho straníckeho šéfa.

Keď sa už exminister vnútra opäť vyskytol vo verejnom priestore, niekto by mohol naivne čakať, že sa trebárs ospravedlní za svoje kauzy, alebo že po Threeme prehodnotí svoj výrok o neexistencii korupcie v najvyšších kruhoch, prípadne, že sa oňho v súvislosti s únosom začnú zaujímať jeho bývalí podriadení. To by však nebol ten Kaliňák, ktorého poznáme.

Ten skutočný Kaliňák nám odkazuje minimálne to, že jeho dlho avizovaného odchodu sa raz určite dočkáme, ale zrejme o ňom budeme počuť aj neskôr.

Nekonečné odchádzanie. Iste, vraj už naozaj končí. Ako podpredseda starého i nového Smeru síce v sobotu na straníckom sneme sedel na čestnom mieste, ale Peter Pellegrini nasledujúci deň povedal, že „pán podpredseda teraz oznámil, že odchádza do trvalého politického dôchodku“.

To je jasné minimálne od októbra, keď to bývalý minister vnútra potvrdil pre Aktuality. Zároveň však tento skompromitovaný politik pôsobí vo vedení Smeru už rok a trištvrte po tom, čo musel odísť z vlády, čím sa približuje rekordu kolegu Pavla Pašku. A aj v marci 2018 mu to od oznámenia demisie po skutočne posledné zasadnutie vlády, ktorého sa zúčastnil, trvalo porovnateľne dlho ako teraz demisia ministerky Kalavskej.

Iste, Kaliňák raz určite skončí, ale až po tom, čo premešká všetky rozumné termíny a do nasledujúceho snemu bude stále ovplyvňovať politiku najsilnejšej strany.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie