Denník N

Napadnutá moslimská rodina prišla na Slovensko na synove promócie, o proteste nevedela

Foto N
Foto N

Saudskoarabská rodina bola na Hlavnej stanici s kočíkom, v ktorom bolo malé dieťa. Skupina radikálov po nich napriek tomu hádzala kamene a dlažobné kocky.

Saudskoarabská rodina, na ktorú v sobotu na Hlavnej stanici v Bratislave zaútočili extrémisti a hádzali po nej dlažobné kocky, prišla na Slovensko na synove promócie. V ten deň pricestovala do mesta zo zahraničia a o proteste proti utečencom vôbec nevedela.

Pre portál Islamonline.sk to povedal syn, ktorý o zhromaždení taktiež netušil.

V inom slovenskom meste práve ukončil štúdium medicíny. Jeho rodina plánovala prísť na promóciu z Bratislavy vlakom. Ako syn povedal pre Islamonline.sk, za normálnych okolností by išli taxíkom, no chceli si vyskúšať jazdu hromadnou dopravou, lebo u nich doma sa chodí všade autom.

Po vystúpení z autobusu si však rodinu všimli extrémisti vracajúci sa z protestu. Jeden z chuligánov sa napriek prítomnosti polície dostal až k nim a sotil ich dcéru na zem. Na ďalších členov rodiny vulgárne vykrikovali a hádzali dlažobné kocky, kamene a fľaše.

Rodina mala pritom kočík s malým dieťaťom. Polícia sa ich snažila chrániť, zaviedla ich k taxíku a ním sa odviezli do neďalekého hotela. „Vlakom už radšej nešli a neskôr v ten istý deň opustili Bratislavu v narýchlo objednanom mikrobuse,“ uviedol Islamonline.sk.

Syn v rozhovore povedal, že jeho rodina je z útoku otrasená a po sobotňajších skúsenostiach sa na Slovensko už zrejme nevrátia.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Slovensko

Teraz najčítanejšie