Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Boženík je za zradcu a Antošík hovorí, že mu Hamšík vymyl mozog

Róbert Boženík. Ilustračné foto - TASR
Róbert Boženík. Ilustračné foto – TASR

1. Kde skončí Boženík? 2. Florbalistky na hranici svojich možností. 3. Ďalší dištanc Ruska pre doping.

1. Kde skončí Boženík?

Majiteľ MŠK Žilina Jozef Antošík sa hnevá na hráča Róberta Boženíka, ktorého chcel zastupovať pri prestupe, namiesto toho sa Boženík upísal agentovi Martinovi Petrášovi.

Model fungovania MŠK Žilina je jasný. Klub zbiera talentovaných hráčov z celého Slovenska, ktorých rozvíja vo svojej akadémii. Čo najskôr ich posunie do seniorského tímu, kde si ich všimnú tréneri reprezentácie do 21 rokov, alebo dokonca aj seniorského výberu.

Takto sa klubu majiteľa Jozefa Antošíka darí byť v zisku aj bez účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov či Európskej ligy. Žilina je tak jediným slovenským klubom, ktorý sa sám svojou činnosťou dokáže dostať minimálne na nulu.

Žiline sa už vďaka tomuto systému podarilo predať napríklad Milana Škriniara (milión eur), Dávida Hancka (3,5) či Lászlóa Bénesa (2).

Ďalším v poradí je bezpochyby Róbert Boženík, 20-ročný rodák z Terchovej, ktorý hral za Žilinu posledných takmer desať rokov.

Okolo jeho prestupu sa spustila kontroverzia, ktorá odhalila to, čo doteraz nebolo známe o prestupoch slovenských hráčov, a napríklad aj to, ako je na ne napojený kapitán reprezentácie Marek Hamšík.

O čom teda celá kauza vlastne je? Boženík je zmluvne viazaný s MŠK Žilina, ktorá na seba zobrala úlohu jeho agenta. Majiteľ Antošík si to predstavoval tak, že prestup mu dohodne on sám s pomocou svojho právnika.

V Žiline sa stretli so zástupcom CSKA Moskva, ktorý mal veľký záujem kúpiť Boženíka za

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie