Denník N

Bokroša vystriedal Ramsayho žiak Petrovický: Hráčom telefóny zatiaľ neberiem

Nový tréner juniorskej reprezentácie Róbert Petrovický. Foto - TASR/Dano Veselský
Nový tréner juniorskej reprezentácie Róbert Petrovický. Foto – TASR/Dano Veselský

Róbert Petrovický (46) je novým trénerom hokejovej reprezentácie do 20 rokov, s ktorou sa pripravuje na MS v Třinci a Ostrave (26. 12. 2019 – 5. 1. 2020). V rozhovore sa dočítate:

  • či berie hráčom telefóny;
  • či zvažuje pri nominácii šance jednotlivcov na draft NHL;
  • ako by tento rok mal vyzerať herný prejav dvadsiatky.

Ernest Bokroš po kauze so statusmi reprezentantov povedal, že tréneri sa teraz budú báť vykonávať túto funkciu. Čo vás presvedčilo, aby ste sa stali trénerom juniorov?

Príležitosť prišla po debatách s Mirom Šatanom (prezidentom SZĽH – pozn. redakcie), ktorý ma videl pracovať pri senioroch. Rozprávali sme sa, či by som do toho šiel s tým, že by bolo dobré mať pri dvadsiatke mladého trénera, ktorý zažil prácu Craiga Ramsayho, jeho štýl hokeja, a pokračovať v tom – aby sme na to chalanov pripravili a časom mohli vyberať do seniorskej reprezentácie. To však bude dlhší proces.

Hokejový zväz na vtedajšiu situáciu reagoval vytvorením štatútu reprezentanta, ktorý sa zaoberá aj sociálnymi sieťami. Považujete za dôležité rozprávať sa s mladými hráčmi napríklad aj o sociálnych sieťach?

Samozrejme, taká je doba, a preto sa to muselo upraviť. S chlapcami o tom komunikujeme a budeme mať na to zvlášť poradu, pretože ide o veci, ktoré sa pustia von, a môžu uškodiť nielen

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS20 v hokeji

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie