Denník N

Fankluby prišli do Bratislavy podporiť Lintnera. Žiadajú Nemečekov odchod

Odchod Juraja Širokého a Igora Nemečeka z štruktúr SZĽH sú hlavné požiadavky iniciátorov demonštrácie. (Foto: TASR - Martin Baumann)
Odchod Juraja Širokého a Igora Nemečeka z štruktúr SZĽH sú hlavné požiadavky iniciátorov demonštrácie. (Foto: TASR – Martin Baumann)

Demonštrácia volajúca po zvolení Richarda Lintnera a odchode Nemečeka a Širokého odštartovala už deň pred voľbami nového prezidenta SZĽH.

Štvrtkový kongres SZĽH, na ktorom zvolia nového prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja, bude sprevádzať demonštrácia hokejových fanklubov. Tie sa v stredu napoludnie stretli pri hoteli DoubleTree Hilton v Bratislave, aby upozornili na potrebu zmeny vedenia slovenského hokeja.

Voľby sú naplánované na štvrtok 25. júna o 10.00. Fankluby sa však zjednotili už v jednodňovom predstihu,  aby nenásilným spôsobom požiadali okoloidúcich o podporenie snahy o zmenu.

„Protest potrvá nepretržite až do nasledujúceho dňa, keď sa bude voliť nový prezident SZĽH,“ dodáva iniciátor demonštrácie Spojmesaprehokej.eu.

Naše požiadavky sú:

1. Odstúpenie Igora Nemečka z funkcie prezidenta SZĽH.
2. Odstúpenie Juraja Širokého ml. zo všetkých štruktúr v SZĽH.
3. Zvolenie Richarda Lintnera do funkcie prezidenta SZĽH.

Prosíme Vás, rozhodnite sa správne!

Hlavná demonštrácia je na rovnakom mieste naplánovaná na štvrtok o 9.00. Jej iniciátori, fankluby z celého Slovenska i my ostatní adresujeme delegátom SZĽH výzvu, v ktorej apelujeme, aby sa pri voľbe prezidenta rozhodli správne, uvádza Štefan Hríb v týždeníku .týždeň.

Vážení delegáti SZĽH.

Na Slovensku máme ako občania rôzne politické presvedčenie, vierovyznanie, národnosť a ekonomické postavenie. No jedno máme spoločné. Všetci milujeme hokej!

Hokej je pre Slovensko istým druhom sebaurčenia a pocitom hrdosti. Slovenský príbeh od Shefieldu cez Lillehammer, otĺkanie sa v C a B kategórii až po zázračný Göteborg 2002 je príbehom nás všetkých.

Tento štvrtok práve Vy rozhodnete o ďalších stranách toho bytostne dôležitého príbehu Slovenska. V ňom ide o viac, než vyhrať, alebo čestne prehrať, ako to bolo po minulé roky a desaťročia v našom hokeji. Vo štvrtok bude Vaše hlasovanie so zatajeným dychom sledovať celé Slovensko. Osud a viera v lepšie a spravodlivejšie hokejové Slovensko je iba vo Vašich rukách. Nerozumieme hokeju tak dobre ako Vy. Pre Vás je to tvrdá každodenná práca, pre nás celoživotná vášeň, životný štýl. Pre Slováka, Maďara či Róma na Slovensku je hokej niečo ako náboženstvo. Hokej je pre nás láskou na celý život.

Prosíme Vás, rozhodnite sa správne!

Organizátori protestu:

František Debnár – Fanúšik Slovenského hokeja

František Žrobek – Fanklub Poprad

Dušan Vilem – Fanklub Košice

René Lipták – Fanclub Trenčín

Marek Boka – Michalovské noviny

Lukáš Jančisko – Fanklub Michalovce

Lukáš Martinčák – Fanklub Michalovce

Mária Bujalošová – Fanclub Košice

Milan Nedelka – Fanklub Piešťany

Ivan Mika – Hokejový klub Snina

Martin Timko – Hokejový klub Sobrance

Peter Pangrác – Fanklub Bardejov.

Podporuje nás aj:

Marek Duľa a jeho iniciatíva Spojme sa pre hokej (http://www.spojmesaprehokej.eu )

Štefan Hríb, redakcia .týždeň – podpisy v redakcii .týždeň

a tisíce fanúšikov z celého Slovenska.

Ďakujeme!

Lintner vs. Nemeček

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie