Denník N

Nemeček pred kongresom poukazuje na nátlak, Lintnera vyzýva na reakciu

Súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček. FOTO TASR - Martin Baumann
Súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček. FOTO TASR – Martin Baumann

„Hokej predsa nie je vojnová zóna – nič sa nedeje,“ povedal Nemeček o súboji s Lintnerom o prezidentský post SZĽH.

[poll id=“118″]

O osobe prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) rozhodujú a musia rozhodovať delegáti kongresu SZĽH. Vyhlásil to dnes úradujúci prezident Igor Nemeček, ktorý opätovne kandiduje na post prezidenta zväzu.

Nemeček verí v silu a jednotu hokejového zväzu, ktorý normálne funguje a plní si všetky povinnosti, ktoré má.

Vo svojom stanovisku zdôrazňuje, že delegáti pléna zastupujú všetky zložky slovenského hokeja a majú právo rozhodovať o jeho fungovaní, vrátane personálnych otázok.

„Absolútne mi nevadí, že vedieme s Richardom Lintnerom súboj o prezidentský post, pretože tento súboj je vedený korektne a s úctou, pričom je zrejmé, že na mnohé zásadné otázky máme dokonca podobný, až totožný názor. Ale vedľa tohto korektného súboja prebieha aj čosi iné – nekorektné nátlakové akcie, zahmlievanie reality a vytváranie tlaku na delegátov kongresu,“ povedal Nemeček.

„Viacerí ľudia, ktorí pracujú v štruktúrach slovenského hokeja, konštatujú, že konfrontačné nálady vo vnútri zväzu začínajú komplikovať aj doteraz fungujúce priateľské ľudské väzby. Hokej predsa nie je vojnová zóna – nič sa nedeje. Vedieme s Richardom normálny, profesionálny a korektný súboj o priazeň slobodných delegátov slobodného kongresu SZĽH. Možno by nebolo zlé, keby sa aj Richard vyjadril v tomto smere,“ dodal súčasný prezident SZĽH.

Lintner vs. Nemeček

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie