Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Vlhová je športovkyňou roka oprávnene, ale Denník N hlasoval inak

Zlato, striebro a bronz Petry Vlhovej z MS. Foto – TASR
Zlato, striebro a bronz Petry Vlhovej z MS. Foto – TASR

1. Športovkyňa roka 2019. 2. Hokejové MS do 20 rokov. 3. Na hokeji si začnú všímať primitívov.

1. U nás vyhral Sagan

Majsterka sveta v obrovskom slalome a druhá v celkovom hodnotení Svetového pohára aj v hodnotení slalomu a obrovského slalomu.

Petra Vlhová sa aj vďaka tomu prvýkrát stala slovenskou športovkyňou roka pred Anastasiou Kuzminovou a Petrom Saganom. Za prvou trojkou skončili s výrazným odstupom Ján Volko, Zdeno Chára a Filip Polášek. V najlepšej desiatke ich doplnili Paulína Fialková, Danka Barteková, Matej Beňuš a tesne aj Milan Škriniar, ktorý na jedenáste miesto odsunul Henrietu Farkašovú.

V ankete hlasovalo 91 členov Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov a medzi nimi aj jeden zástupca Denníka N, ktorý je aj autorom tejto časti športového newsfiltra.

Do kľúčovej prvej trojky zaradil rovnaké mená, ako bol celkový výsledok, no v inom poradí. Na prvé miesto umiestnil Petra Sagana, druhá uňho skončila Petra Vlhová a tretia Anastasia Kuzminová.

Športoví novinári sa pri hlasovaní musia vyrovnať s náročnou dilemou – prihliadať viac na slovenský kontext alebo sa na vec pozrieť z nadhľadu a zobrať do úvahy aj medzinárodný úspech našich športovcov?

Podľa výsledkov z tohto roka aj z ostatných ročníkov sa skôr prikláňajú k prvej možnosti. Vlhovú umiestnilo na prvé miesto 71 z nich, Kuzminovú 13, Sagana 5 a raz sa na prvé miesto dostali Ján Volko a rýchlostný kanoista Peter Gelle (!), ktorý celkovo obsadil 12. miesto.

Prečo Sagan?

Nestal sa majstrom sveta ako Vlhová (obsadil 5. miesto) a opäť získal „len“ zelený dres na Tour de France (rekordný siedmykrát). Piaty skončil aj na zrejme najväčšej jarnej klasike Paríž – Roubaix.

Oproti výsledkom Vlhovej sa to môže zdať málo, nemusí to však tak byť. Pomer síl sa môže zmeniť, ak zoberieme do úvahy, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie