Denník N

Ako zlepšiť techniku: radí majster Slovenska aj majster Európy (top texty roku 2019 o športe a pohybe)

Foto N – Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Náš kolega je od tohto roka bežeckým majstrom Slovenska. Podarilo sa to Petrovi Kováčovi, ktorý prezradil, ako k veľkému úspechu dospel.

Ak ho chcete napodobniť, no nezvládnete tento cvik, radšej na beh ani nemyslite.

Ak ho zvládnete, no nebudete si dávať pozor na techniku, zrejme sa čoskoro zraníte. Tú správnu techniku nám predviedol majster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko.

Aby ste mohli pomýšľať na správnu techniku, musí byť na ňu vaše telo pripravené. Tréner Tomáš Mihalík predvádza cviky pre bežcov.

Veľkú kontroverziu vyvolal rozhovor s Richardom Smíškom, ktorý vynašiel SM systém. Povedal v ňom, že plávanie nie je prirodzený pohyb. Najlepšia plavkyňa slovenskej histórie Martina Moravcová v reakcii uviedla, že je to smiešne.

Kolega Peter Kováč si ako špičkový bežec vyskúšal sústredenie s triatlonistami a už prvý deň mu ukázal, že to nebude mať jednoduché.

V redakcii máme aj bežca, ktorý má v nohách 100-tisíc kilometrov, a len málo ľudí vie o behu tak pútavo rozprávať.

Pri športovaní nemôžete zabúdať na kĺbovú výživu. Odborník Milan Sedliak vysvetľuje základné princípy a hovorí, na čo si dávať pozor.

Ak túto zimu prvýkrát beriete na lyže svoje deti, nemôže vám ujsť text, v ktorom sme sa odborníka spýtali všetko, čo ste sa o lyžovaní hanbili opýtať vy sami.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Radíme športovcom

Rok 2019

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie