Denník N

Danko hádže zákaz prieskumov na Fica, pritom s tým vyšiel na verejnosť prvý už vlani na jeseň

Predĺženie moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky presadzujú najmä SNS a Smer. Foto N – Tomáš Benedikovič
Predĺženie moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky presadzujú najmä SNS a Smer. Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda SNS hovorí, že 50-dňové moratórium na prieskumy chcel Robert Fico. Andrej Danko bol pritom prvý, kto hovoril, že prieskumy treba obmedziť.

Na jeseň minulého roka prišiel Andrej Danko s prekvapivou témou. Hovoril, že treba výraznejšie obmedziť zverejňovanie prieskumov pred voľbami. Teraz sa Andrej Danko tvári, že išlo o iniciatívu koaličného partnera a zároveň najväčšieho politického súpera – Smeru.

Predseda SNS sa od tejto agendy začal dištancovať po tom, ako 50-dňové moratórium pozastavil Ústavný súd a je veľká šanca, že ho zruší úplne. S touto témou má problém šesť z desiatich voličov a aj viac než tretina priaznivcov SNS.

„Ale 50 dní som ja nechcel, 50 dní si želal Robert Fico. Keď premiér Peter Pellegrini (Smer) kritizuje 50 dní, tak nech zdvihne telefón a povie to Robertovi Ficovi. Pre mňa boli dôležité podnikové byty a minimálne dôchodky,“ vravel Danko v rozhovore pre TASR, ktorý agentúra zverejnila minulý týždeň.

Pôvodne vraj navrhoval úpravu v oblasti prieskumov, pretože v súčasnom stave vidí problém a potrebu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie