Juniorskí hokejisti prehrali s Kanadou 1:6, na MS skončia na ôsmom mieste so skóre 9:28

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali s Kanadou 1:6 vo štvrťfinále MS 2020 a na turnaji končia. Celkovo obsadia ôsme miesto.

Jediný slovenský gól vo štvrťfinále strelil Oliver Okuliar, ktorý v tretej tretine znížil na konečných 1:6.

Štvrťfinále rozhodli Kanaďania v druhej tretine, v ktorej strelili štyri góly v priebehu deviatich minút.

Kanada – Slovensko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 7. Hayton (Lafrenière, Cozens), 22. McMichael (Veleno), 24. Bernard-Docker (Drysdale, Cozens), 30. Foudy (Dellandrea, Drysdale), 31. Lafrenière (Addison, Hayton), 41. Hayton (Addison) – 47. Okuliar (Kováčik)

Kanada: Hofer – Byram, Bernard-Docker, Smith, McIsaac, Addison, Bahl, Drysdale, Mercer – Lafrenière, Hayton, Foote – Foudy, Veleno, Cozens – McMichael, Dellandrea, Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie

Slovensko: Hlavaj (41. Vyletelka) – Vitaloš, Stacha, Mudrák, Kňažko, Dlugoš, Bučko, Česánek, Turan – Faško-Rudáš, Kováčik, Okuliar – Čajkovič, M. Minárik, Džugan – Jendek, Paulíny, Tkáč – Mrázik, J. Minárik, Ďurina

Slovensko začalo MS výhrou 3:1 nad Kazachstanom, vďaka ktorej si zabezpečilo postup do štvrťfinále.

Ďalšie štyri zápasy Slováci jednoznačne prehrali: s Fínskom 1:8, so Švajčiarskom 2:7, so Švédskom 2:6 a teraz s Kanadou 1:6. Na MS zaznamenali celkové skóre 9:28.