Denník N

V minulosti zaujal najmä obliekaním, dnes patrí k najväčším hviezdam rapu

Young Thug. Foto - Instagram/@thuggerthugger1
Young Thug. Foto – Instagram/@thuggerthugger1

„Ak ste nikdy nepočuli o Young Thugovi, je veľká šanca, že ste už počuli hudbu niekoho, kto znie podobne ako Young Thug,“ napísal známy americký hudobný publicista Jeff Weiss pre BBC. 28-ročný interpret z Atlanty, známy svojím unikátnym hlasom či nezvyčajným štýlom obliekania, sa najnovším albumom So Much Fun, ktorého deluxe verziu vydal tesne pred Vianocami, definitívne zaradil k najvplyvnejším rapperom súčasnosti.

V roku 2018 získal Grammy za sprievodné vokály v piesni »This Is America« rappera Childish Gambina, ale v decembri ho prvý raz nominovali za jeho vlastnú pieseň s názvom »The London« (spoluprácu s J. Coleom a Travisom Scottom), a to v kategórii Best Rap/Sung Performance (najlepšia rapová/spievaná skladba).

Young Thug sa v priebehu minulého roka definitívne zaradil do rapového mainstreamu. Nielen, že album So Much Fun sa v hitparáde Billboardu dostal na prvú priečku, ale k väčšej popularite mu pomohla aj spolupráca s Postom Malonem, jedným z najpočúvanejších hudobníkov súčasnosti, na hite »Goodbyes«. Niečo podobné sa mu podarilo už predtým hosťovaním na známej piesni speváčky Camilly Cabello »Havana«.

Úspech Young Thuga sa však nekončí iba pri skvelých štatistikách z posledných mesiacov. Jeho odkaz možno vidieť v presadení sa desiatok ďalších

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie