Denník N

Nekazte si kávu vriacou vodou, radí skúsený barista

Foto N - Ján Krošlák
Foto N – Ján Krošlák

Martin Karabiňoš sa špecializuje na prípravu kvalitnej kávy a má aj svetové úspechy. Všetko, čo chcete vedieť o káve a hanbili ste sa spýtať, vám určite zodpovie tento barista a pražiar, podľa ktorého sa dobrá kaviareň pozná aj podľa toho, že vás hneď pri vstupe pozdravia. 

Ste pražiar, barista aj konzument. Aký je váš príbeh spojený s kávou?

Asi káva našla mňa. Najprv som kávu veľmi neriešil, ale keď som sa stal nejakým záhadným spôsobom v 21 rokoch prevádzkarom, menili sme značku kávy a prechádzali sme na pákový kávovar. Presadzoval som istú značku kávy a obchodný zástupca školenie. Zo značky zišlo, ale prvé školenie som mal za sebou a svet kávy ma chytil.

Káva je celosvetový fenomén. Ľudia ju pijú stovky rokov, ale kedy sa to prihodilo nám v Európe? 

Prvé zmienky o divokej káve pochádzajú z Etiópie, práve odtiaľ pochádza aj jej názov kaffa. Záznamy o káve, ako ju pijeme dnes, sú až z nejakého 15. storočia z Jemenu. Samozrejme, cesta kávy do Európy bola zložitá a trvala ďalšie dve storočia. Prvú kaviareň v Európe otvorili v Benátkach, ale masovo, desiatky miliónov ľudí začínajú deň kávou až v 19. storočí.

Podľa štatistík sa vypije na svete vyše 1,6 miliardy šálok kávy denne. Mnoho ľudí začína deň kávou, keď sa stretnú v reštaurácii alebo doma, dajú si opäť kávu. Prečo to robíme? Zvyk, závislosť, fascinácia chuťou alebo je v tom niečo iné?

Každý má pravdepodobne individuálny dôvod na pitie kávy, ale asi to začína podvedome tým kofeínom. Pre mňa už kofeín nie je atraktívny. Mňa láka chuť a hlavne to, že sa stretnem s ľuďmi a porozprávame sa. Je to pre mňa rituál. Tak ako niekto príde na návštevu a, obrazne povedané, dostane aspoň pohár vody, tak u mňa šálku kávy.

Prečo väčšina ľudí považuje práve kofeín za motiváciu na šálku kávy?

Robilo sa niekoľko výskumov, podľa ktorých kofeín nie je až taká priorita kávy. Dodá organizmu krátkodobú energiu, ešte kratšiu ako napríklad zelený čaj. Kofeín nepomôže prekonať únavu, iba ju posunie. Sú aj ľudia extrémne citliví na kofeín. Chodia ku mne takí, ktorým musím opatrne dávkovať kofeín, lebo doslova potom nespia.

Foto N – Ján Krošlák

Mnoho ľudí povie, že im chutí dobrá káva – už tu je sporné, kto čo považuje za dobrú kávu – ale veľmi sa nezaoberajú chuťou. Prečo keď niekomu chutí víno, vie si konkrétnu ovocnú alebo trávovú, alebo inú chuť a kvalitu nájsť?

Existuje nejaké percento ľudí, ktorí riešia, čo pijú, a to percento časom rastie. Ľudia si postupne uvedomujú, že každá káva chutí inak, niektorá viac, iná menej. Už to nie je tak ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Gastro a jedlo

Rozhovory

Slovensko

Teraz najčítanejšie