Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Čaputová sa správa ako dobrá prezidentka, Danko a Matovič tak ako vždy

1. Ako vražda iránskeho generála v Iraku rozrušila proruského predsedu slovenského parlamentu. 2. Odkaz prezidentky: Za slobodu sa oplatí bojovať. 3. Prípad Kňažko.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Newsfilter sa vracia v tradičnej podobe a prináša zhrnutie udalostí od 2. januára.

Podcasty nájdete na: Apple – Google – Spotify Podbean RSS

1. Ako vražda iránskeho generála v Iraku rozrušila proruského predsedu slovenského parlamentu

Donald Trump svojím rozhodnutím zavraždiť na bagdadskom letisku Kásema Solejmáního vyslal do sveta také silné seizmické vlny, že zo sviatočného ničnerobenia prebudili dokonca aj slovenskú politiku. Konkrétne Andreja Danka, ktorý neomylne vycítil, že ide o vhodnú príležitosť, ako voličom pred voľbami a Kremľu len tak zo zvyku dokázať svoju užitočnosť.

Solejmání bol druhý najmocnejší muž Iránu a zodpovedal za mnohé krvavé útoky za hranicami vlastnej krajiny. Jeho násilná smrť inšpirovala Danka k nápadu, že by sme z Iraku mali okamžite stiahnuť všetkých našich sedem vojakov, ktorí tam v rámci misie NATO cvičili irackých kolegov.

V čom Danko nie je úplne mimo

Irak je momentálne zo všetkého najviac pod vplyvom Iránu a obava, že pomsta Teheránu za sólo hru Američanov dopadne aj na vojakov NATO, ktorí tam pôsobia, je opodstatnená. Teda aj na našich. Samotný iracký parlament navyše v nedeľu (až po Dankovom výstupe) vyzval na odchod zahraničných vojakov, NATO svoj výcvikový program pozastavilo a jeho veľvyslanci v Bruseli rokujú o ďalšom postupe.

Potiaľto je teda úvaha predsedu parlamentu správna. Lenže ním navrhovaná hysterická záchranná operácia by Slovensku iba uškodila.

V čom je Danko úplne mimo

Dankov pokus rýchlo eskaloval do urážania premiéra Petra Pellegriniho, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie