Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Dôverná správa o mesiacoch, ktoré definitívne zničili Kočnerovi život

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Kočnerov strmý pád od optimizmu k beznádeji. 2. Slovenskí vojaci už nie sú v Iraku. 3. Opozícia mínus Matovič spolu obedovala a oznamovala priority.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Kočnerov strmý pád od optimizmu k beznádeji

Aj keby Kočnera nikdy žiadny súd nepotrestal, pre spoločnosť je navždy odpísaný. Nepomôže mu ani to, že sa na svojich pojednávaniach stále snaží tváriť sebavedomo. Sám vie, že je to už len hra. Dobre to ilustruje obsah jeden a pol roka starých motákov pre známych na slobode, o ktorých si myslel, že mu pomôžu dostať sa spoza mreží a my sa o nich nikdy nedozvieme.

Lenže znenie správ poznáme už dávnejšie a teraz sa vďaka kópiám, ktorých originály sú v spise k vražde Jána Kuciaka, môžeme prvýkrát zoznámiť s ich reálnou podobou. Spoznáme tak napríklad kód na odomknutie Kočnerovho telefónu, okruh reálnych či domnelých spojencov či jeho pomerne úhľadný rukopis.

Motáky prostredníctvom svojho advokáta posielal Petrovi Tóthovi od júna 2018 po svojom zadržaní pre zmenkovú kauzu až do septembra toho istého roku. Vtedy policajti zadržali podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej.

Tóth odkazy polícii odovzdal, keď svojho priateľa opustil, aby sa sám vyhol stíhaniu. Ich obsah naznačuje, ako prebiehal Kočnerov zosuv na dno.

Polícia je presvedčená, že správy písal naozaj on, a to vďaka znaleckému posudku, ktorý nelegálne správy porovnával s Kočnerovými žiadankami z väzby. Vďaka nim zas vieme, že si čas za mrežami rád kráti hraním stolného tenisu.

Na začiatku si ešte veril

Prvým Kočnerovým pokynom pre Tótha bolo spojiť sa s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie