Denník N

Sklamaný Lintner: Taká ponuka sa už zrejme nebude opakovať

Sklamaný Richard Lintner. Foto - TASR
Sklamaný Richard Lintner. Foto – TASR

Neúspešného kandidáta na prezidenta slovenského hokeja prekvapilo, že delegáti pohrdli menami ako Marián Hossa, Peter Bondra či Zdeno Chára.

„Samozrejme, že som sklamaný,“ hovoril inak vždy usmievavý Richard Lintner po kongrese hokejového zväzu. Hoci za ním stála väčšina fanúšikov aj najväčšie hokejové hviezdy, prezidentom slovenského hokeja na ďalšie štyri roky zostáva Igor Nemeček.

V tajnej voľbe získal Lintner 45 hlasov, o 13 menej ako jeho protikandidát. „Väčšina delegátov neprijala ponuku obrovského tímu hokejových osobností, ktorý mal ambíciu priniesť do hokeja nový impulz, novú dôveru, nový spôsob práce pre slovenský hokej,“ hovoril.

Ponuka, ktorú jeho tím predstavil, bola podľa neho jedinečná a silná. „Predstavili sme jasný plán a fakt, že môj protikandidát ho z veľkej časti prijal za svoj, je znakom toho, že bol správny.“

Čo hovoríte na voľbu samotnú?

Rozdiel bol 13 hlasov, čo je naozaj veľmi tesné a viete si aj sami vypočítať, o aké hlasy išlo. Aj z toho je vidieť, že práca, ktorú sme spravili za tri mesiace, keď sme ukazovali spôsob, ako vieme slovenskému hokeju pomôcť, bola dobrá. Cítili sme obrovskú podporu v to, čo sme sa rozhodli robiť, veľmi si to vážim a je potrebné za to poďakovať.

Chcete ešte vstúpiť do hokeja alebo je toto definitívny koniec?

Vždy som deklaroval, že mi záleží na slovenskom hokeji, ale teraz je to všetko plné emócii a nerád by som poskytoval k tejto otázke ďalšie vyjadrenia.

Prehry k hokeju patria, ako by ste definovali túto?

Cítim to ako tvrdú ranu. Na druhej strane som hrdý na to, čo sme ukázali, že aj v rámci náročných možností, ktoré v športe a hokeji máme, vieme strhnúť pozornosť ľudí a fanúšikov, ktorí sú prakticky naši zákazníci, a ponúknuť tak veľkú podporu aj takému veľkému zhromaždeniu ako je kongres. A to je výnimočné.

Podpora veľkých hokejových osobností, ktoré hokeju rozumejú a jednotne sa postavili za náš program, taktiež hovorí sama za seba. Vypovedá o kvalite, ktorú sme ponúkli.

Budete najväčším Nemečkovým kritikom aj naďalej?

Toto musí hlavne sledovať hokejová obec. Väčšina delegátov sa rozhodla pre Igora Nemečeka a ja im prajem veľa síl, aby sa im podarilo uspieť.

Je výsledok volieb krokom späť pre náš hokej?

K tomu môžem povedať len toľko, že takáto ponuka, aká tu bola dnes, sa už zrejme opakovať nebude. Dá sa povedať, že v tom vidím premárnenú šancu.

Aké budú vaše ďalšie kroky?

Posledné tri mesiace sme tejto práci venovali všetku energiu, teraz sa musím pár dní z toho vyspať a určite nájdem spôsob, ako sa realizovať.

Nie je to určitý dešpekt, keď väčšina delegátov pohrdla menami ako Marián Hossa, Peter Bondra či Zdeno Chára?

Je to pre mňa minimálne prekvapujúce. Ak sa taká veľká skupina ľudí, ktorá reprezentuje takú veľkú hokejovú skúsenosť a znalosť, postaví jednotne na jednu stranu, navyše v čase, keď je jasné, že hokej prežíva krízu, je to minimálne prekvapujúce.

Síce ste to už deklarovali, no viete si predstaviť spoluprácu s Igorom Nemečkom?

Platí, čo som povedal. Väčšinovú voľbu rešpektujem, mandát som nedostal a spoluprácu si momentálne neviem predstaviť.

Lintner vs. Nemeček

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie