Denník N

„Známym radšej nehovorím, že idem na Beblavého,“ vypočul si líder PS/Spolu v Novom Meste

Míting PS/Spolu v Piešťanoch. Foto N - Tomáš Benedikovič
Míting PS/Spolu v Piešťanoch. Foto N – Tomáš Benedikovič

Po sviatkoch sa opäť rozbieha kampaň, do terénu s niekoľkými formátmi vyrazili aj tváre PS/Spolu. Cítiť, že koalícia hľadá emóciu, ktorá zmobilizuje voličov, opakuje sa varovanie pred kotlebovcami.

Vo štvrtok večer sedí v zadnej sále piešťanského music baru La Musica asi sedemdesiat ľudí. Prišli na tolkšou nazvanú Show zlomu, v ktorej moderátor Ludwig Bagin spovedá politikov a kandidátov koalície Progresívneho Slovenska a strany Spolu.

Najznámejšou tvárou je pre Piešťancov dvojka kandidátky Miroslav Beblavý. Predseda Spolu im rozpráva, ako je preňho práve tento deň významný. Absolvoval totiž posledné sedenie s logopedičkou, ktorá mu pomáhala naučiť sa vyslovovať „r“. Odteraz už musí cvičiť sám, vysvetľuje.

Bagin sa programového lídra koalície pýta, prečo sa vlastne v 43 rokoch vybral za logopedičkou. Beblavý hovorí, že dôvodom neboli žarty anonymných diskutérov na internete. „Mňa sa to nikdy nedotýkalo, nemal som z toho traumu. Nepočul som nič, čo by som nepočul v prvej triede, tie vtipy sú stále rovnaké.“

Vzniklo to vraj na jednej z porád s kolegami

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

PS/Spolu

Voľby 2020

Slovensko

Teraz najčítanejšie