Denník N

Športový newsfilter: Vlhovej tréner frustruje Shiffrinovú, Velez-Zuzulová hovorí o vojne medzi pretekárkami

Foto – TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

1. „Špehovanie“ Mikaely Shiffrinovej. 2. Tenisový ATP Cup. 3. DAC vymenilo úspešného trénera, Nitra neúspešné vedenie.

1. „Špehovanie“ Mikaely Shiffrinovej

Víťazstvo Petry Vlhovej nad Mikaelou Shiffrinovou v záhrebskom slalome malo zaujímavú dohru. Slovenské médiá v priebehu týždňa rozoberali článok špecializovaného webu Ski Racing, ktorý priniesol informácie, že Vlhovej tréner Livio Magoni pravidelne necháva sledovať tréningy Mikaely Shiffrinovej.

Magoni si dlhodobo najíma ľudí, ktorí nakrúcajú nielen Shiffrinovej tréningové jazdy, ale aj bežné činnosti všetkých členov jej tímu. Talian chce poznať každý detail práce najlepšieho lyžiarskeho tímu a tvrdí, že Shiffrinovej videá si prehráva takmer každý deň.

„Je dôležité sledovať Mikaelu, pretože je najlepšou lyžiarkou na svete. Pre nás je to významné, pretože vďaka tomu vieme urobiť drobné vylepšenia. Ak ste inteligentný, dokážete sa veľa naučiť – ako lyžiari myslia a ako pracuje tím okolo nich,“ povedal Magoni.

Najvyššia forma ocenenia

Lyžiarske tréningy nepodliehajú žiadnej ochrane a nakrútiť ich môže ktokoľvek, kto si zaplatí prístup na zjazdovku. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) to nijako netrestá a Magoni sa netají s tým, že nemá problém využívať poznatky a „know how“ ostatných tímov.

Shiffrinová sa však na to pozerá inak. Američanka sa snaží trénovať v čo najväčšom súkromí a priznala, že ju frustruje, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petra Vlhová

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie