Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Trnka už nie je chránený, ale počkajme si radšej ešte pár mesiacov

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Trnku zadržali a Pellegrini si pripisuje zásluhy. 2. Jediná strana, ktorú potešil najnovší prieskum, je ĽSNS. 3. Na východe politici a aktivisti prekrikujú kotlebovcov.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSS

1. Pellegrini nechtiac obvinil Fica

Keď si ráno prišli do Hamuliakova policajti z NAKA po bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, nedalo sa iné než zvolať „konečne!“. Jeho viac ako desaťročie staré video s Jánom Počiatkom, na ktorom sa dvaja ústavní činitelia dohadujú, ako to uhrajú s kauzou Lemikon, pozná verejnosť od konca novembra a policajti už rok, takže bolo len otázkou času, kedy ho obvinia aj v tejto veci.

Namieste je však aj otázka, či to nešlo aj skôr. A istú pochybnosť vyvoláva aj návrh na vzatie do väzby, keďže Trnka mal na prípadné ovplyvňovanie svedkov či útek more času.

A pri všetkom nadšení, že polícia si konečne trúfla aj na takú veľkú rybu, akou Trnka kedysi bol, sa do hlavy neustále vkráda aj stará otázka, čo je to za štát, v ktorom generálny prokurátor poslúchal mafiána, vydieral oligarchu a konšpiroval s ministrom, ako prikryť obrovskú kauzu?

Pellegrini proti Ficovi. Nech bol štát, aký chcel, teraz už taký nie je. Aspoň to sa nám snaží povedať premiér, ktorý dve hodiny po Trnkovom zadržaní vyhlásil, že „dnes neexistujú žiadne chránené osoby“, voči ktorým by nebolo možné zasiahnuť, a tiež že „rozviazanie rúk polícii a nové zákonné postavenie policajného prezidenta boli kľúčovými krokmi k dosiahnutiu tohto stavu“.

Či zámerne alebo nie, Peter Pellegrini tým vlastne hovorí, že doteraz na Slovensku takéto chránené osoby existovali a polícia proti nim nemohla zasiahnuť, pretože mala zviazané ruky.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie