Denník N

Záhada beztrestnosti Dobroslava Trnku

Dobroslav Trnka v decembri 2010. Foto - TASR
Dobroslav Trnka v decembri 2010. Foto – TASR

Už rok vieme, že bývalý generálny prokurátor zradil všetko, čo mal chrániť.

Dobroslav Trnka nakoniec strávi víkend na slobode, pretože prokurátor, ktorý rozhodoval o jeho stíhaní a vzatí do väzby, na videu s Jánom Počiatkom nenašiel dôvod na jeho obvinenie. To je tá nahrávka, na ktorej minister financií Smeru inštruuje generálneho prokurátora blízkeho Smeru, ako má obhajovať škandál Smeru v kauze Tipos. Okrem toho sa tam zabávajú na emisnej krádeži a na tom, ako predseda SNS Slota dobehol predsedu Smeru Fica, lebo sa s ním nepodelil o lup.

Keď človek veľmi chce, povie si, že na videu naozaj nie je jednoznačný dôkaz o zneužívaní právomoci verejného činiteľa. Lenže samotná existencia nahrávky je korunným dôkazom, že Trnka mal dávno sedieť. Ako poskok mafiána Kočnera zneužíval funkciu, keď si v kancelárii umiestnil skrytú kameru, na ktorú si bez ich vedomia nahrával svoje návštevy. Nevieme, koľko takýchto záznamov vzniklo, ale logicky ich muselo byť veľa, desiatky, možno až stovky.

Keďže už s istotou vieme, že nahrávkou Gorily Trnka vydieral Haščáka z Penty (v tomto prípade je obvinený), je vysoká pravdepodobnosť, že videami z Kočnerovej šperkovnice mohol roky vydierať iných vplyvných ľudí v iných veľkých kauzách. Alebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Marian Kočner

Komentáre

Teraz najčítanejšie