Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Trnka je, zdá sa, naďalej pod ochranou bývalých kolegov 

1. Trnku po noci v CPZ prepustili. 2. Sudca Truban si na rozhodnutie v súvislosti s Kočnerom nespomína. 3. Prezidentka sa bude rozprávať s víťazom volieb, aj keby to bol Kotleba.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Skutok sa nestal, vzor 2020

V súvislosti s tým, že včera premiér Peter Pellegrini hovoril o tom, že na Slovensku už neexistujú chránené osoby, v Newsfiltri zaznelo, že na to, či je to naozaj tak, si budeme musieť počkať aspoň zopár mesiacov. Napríklad preto, že nie je isté, či obvinenie Dobroslava Trnku neskončí v koši jedného z jeho bývalých kolegov. Stalo sa tak už na druhý deň.

Nenaplnená objektívna stránka. Po tom, čo Trnku vo štvrtok policajti zadržali, obvinili zo zneužívania právomocí verejného činiteľa, viac ako osem hodín vypočúvali a navrhli väzbu, strávil bývalý generálny prokurátor noc v cele predbežného zadržania. O niekoľko hodín rozhodol prokurátor špeciálnej prokuratúry Rastislav Hruška o jeho prepustení.

Trnka nielenže nebude stíhaný vo väzbe, ale prokurátor konštatoval, že v prípade rozhovoru s niekdajším ministrom financií Jánom Počiatkom nebola naplnená ani objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu.

Ako povedala hovorkyňa prokuratúry v súvislosti s rozhovorom, ktorý zaznamenala skrytá kamera, je možné hovoriť o podozrení z ekonomickej trestnej činnosti, čo má polícia ďalej preverovať.  Polícia zatiaľ neuviedla, či obvinenie zruší.

Čo iné to môže byť?

Rozhodnutie špeciálneho prokurátora nemali v piatok poobede k dispozícii ani policajti. Keď Monika Tódová prokuratúru poprosila o bližšie vysvetlenie, prečo nevidí dôvod na stíhanie Trnku a čo znamená, že nebola naplnená objektívna stránka trestného činu, dostalo sa jej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie