Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere spolu s Taliankou Brignoneovou

Víťazky Petra Vlhová a Federica Brignoneová, tretia Mikaela Shiffrinová. Foto – AP/Marco Trovati

Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v talianskom Sestriere spoločne s domácou Federicou Brignoneovou. Obe pretekárky zaznamenali v cieli rovnaký čas, tretia Mikaela Shiffrinová za nimi zaostala len o jednu stotinu sekundy.

Vlhová bola po prvom kole druhá a na Brignoneovú strácala 17 stotín sekundy. V druhom kole však bola o niečo rýchlejšia a s Taliankou sa podelila o víťazstvo. Pre Vlhovú je to v tejto sezóne prvé pódium v obrovskom slalome.

SP – obrovský slalom (Sestriere):

1. Petra Vlhová (SR) a Federica Brignoneová (Tal.) – 2:21,15
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,01
4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,38
5. Alice Robinsonová (N. Zél.) +0,44

Delené víťazstvo je v alpskom lyžovaní výnimočné. Petra Vlhová však rovnakým spôsobom vyhrala aj vlani v obrovskom slalome v Maribore, kde sa o triumf podelila s Mikaelou Shiffrinovou. Vlhová má na konte celkovo už trinásť víťazstiev vo Svetovom pohári.

Vlhová je v celkovom poradí Svetového pohára naďalej druhá so 713 bodmi. Vedie Mikaela Shiffrinová (946), Federica Brignoneová je tretia (665). Talianka zároveň vedie hodnotenie obrovského slalomu s 375 bodmi, Vlhová je štvrtá (253).

Slovenská lyžiarska sa najbližšie predstaví už zajtra v paralelnom obrovskom slalome. Pre Vlhovú to budú dôležité preteky, pretože momentálne vedie hodnotenie paralelných disciplín a má šancu na zisk malého krištáľového glóbusu.