Denník N

Federerovi vravia, že je sebec, Serenu Williamsovú na Australian Open trápi ovzdušie

Nicolas Mahut sa takto "pripravol" na zápas prvého kola. Foto - Instagram N. M.
Nicolas Mahut sa takto „pripravol“ na zápas prvého kola. Foto – Instagram N. M.

[Pre sériu článkov Slafkovského začiatky v NHL vycestoval reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac do Kanady. Na tomto odkaze nájdete všetky články série a aktivujete odoberanie témy, e-mailom vás upozorníme zakaždým, keď vyjde nový článok priamo zo zámoria.]

Do začiatku hlavnej súťaže Australian Open ostával necelý týždeň, keď slovinská tenistka Dalila Jakupovičová klesla k zemi a ťažko kašľala.

Napriek tomu, že vyhrala prvý set svojho kvalifikačného zápasu na prvý grandslam roka proti Stefanie Vögeleovej, po jedenástom geme druhého setu skrečovala.

„Veľmi som sa bála, že skolabujem, preto som išla k zemi, už som viac nedokázala kráčať,“ povedala podľa Guardianu. „Nie je fér, že sme museli hrať, nie je to zdravé,“ dodala.

Jakupovičová odstúpila z turnaja minulý utorok, keď boli podmienky v Melbourne Parku zatiaľ najhoršie. Hovorí, že za jej vypadnutím je zlá kvalita ovzdušia, v ktorom sa nachádza veľké množstvo škodlivých nečistôt z požiarov, ktoré v posledných týždňoch trápia Austráliu. Od Melbourne sú síce vzdialené stovky kilometrov, no nepríjemný dym sa do mesta dostáva vďaka vetru.

„Nikdy som nemala problémy s dýchaním. Bolo to strašidelné, nemohla som dýchať, nevedela som, čo robiť. (…) Na znečistenie vzduchu sme zvyknutí, veď hrávame v Číne a viac znečistených krajinách, ale toto je niečo iné. Miestnym odporučili, aby zostali vnútri, nečakali sme, že budeme hrať,“ dodala.

Problémy s dýchaním mal aj Bernard Tomic, ktorý si na kurt zavolal lekára.

Melbourne bolo minulý utorok najviac znečisteným mestom planéty, namerali v ňom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Požiare v Austrálii

Šport a pohyb, Svet

Teraz najčítanejšie