Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Prezidentka pri Kotlebovi nepochopiteľne otočila

Zuzana Čaputová. Foto - TASR
Zuzana Čaputová. Foto – TASR

1. Kotlebovci v paláci? 2. Pellegrini sa správa ako bezočivý majiteľ firmy, ktorému chce Lunter prekaziť biznis. 3. Ešte to v prieskumoch nevidieť, ale PS/Spolu chytili druhý dych.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Kotlebovci v paláci?

Keď to Zuzana Čaputová prvýkrát vyhlásila pred týždňom, nikto tomu nevenoval primeranú pozornosť. V nedeľu v relácii Na telo s Michalom Kovačičom však svoj plán zopakovala opäť a ešte ho o čosi posunula.

Prezidentka pár týždňov pred voľbami hovorí, že ak ĽSNS vyhrá voľby, bude s Kotlebom rokovať, pretože rešpektuje vôľu ľudí.

Vzápätí dodáva, že to neznamená, že ho poverí aj zostavením vlády, pretože „zatiaľ to vyzerá tak, že koaličný potenciál tejto strany je nulový“. Či si to má volič demokratických strán vysvetliť tak, že ak Kotleba parlamentnú väčšinu nazbiera, prezidentka len mykne plecom, nevedno.

Čaputová však zachádza ešte ďalej. Vraví, že by vymenovala akúkoľvek vládu s ĽSNS, ak by takáto „formácia“ našla v parlamente väčšinu – lebo to by znamenalo, že tak rozhodli voliči.

O čo ide prezidentke. Nevieme, ako k tomu došlo – či prezidentka takéto veci rozpráva, pretože si chce prichystať alibi ešte predtým, než by k takýmto katastrofickým scenárom malo dôjsť, alebo tým chce vystrašiť demokratických voličov, alebo ide len o príkre až excelové dodržiavanie ústavy.

Ale minimálne je isté, že Čaputovej dnešné vyhlásenia sú v úplnom rozpore s tými, ktoré mala pred rokom v prezidentskej kampani.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie