Športový newsfilter: Šatan od Pellegriniho odišiel s miliónmi na akadémie

Petra Vlhová sa predstavila v disciplínach, ktoré jazdí len výnimočne, a ukázala, kde až môže siahať jej potenciál.

Miroslav Šatan bol ako šéf hokejového zväzu na vláde a z Australian Open vypadla Serena Williamsová.

Športový newsfilter prináša súhrn všetkého podstatného, čo sa udialo za posledných sedem dní.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean  RSS

1. Vlhovej nekončiace limity

Petre Vlhovej sa darilo v rýchlostných disciplínach. Cez víkend v bulharskom Bansku dvakrát obsadila šieste miesto (zjazd a super-G) a raz jedenáste miesto (zjazd).

Petra Vlhová má za sebou víkend, počas ktorého sme mali zistiť, kde sú jej lyžiarske možnosti. Vlhová v bulharskom stredisku Bansko štartovala v dvoch disciplínach, ktoré doteraz jazdila len výnimočne.

Zjazd a super-G (superobrovský slalom) sú úplne odlišné než slalom a obrovský slalom, v ktorých Vlhová vyniká. Pretekárky v zjazde a super-G bežne dosahujú rýchlosť vyše 100 km/h a každý pád môže mať vážne následky.

Vlhová pred podujatím v Bansku absolvovala vo Svetovom pohári len jeden zjazd a jeden super-G, oba ešte v roku 2018. Bez akéhokoľvek výraznejšieho tréningu však teraz v priebehu troch dní skončila dvakrát šiesta (zjazd, super-G) a raz jedenásta (zjazd). Do celkového hodnotenia Svetového pohára získala v Bansku 104 bodov.

Vlhová dosiahla lepšie výsledky než mnohé lyžiarky, ktoré sa na takzvané rýchlostné disciplíny špecializujú celý život. Vzhľadom na priebeh pretekov však musí byť aj sklamaná, pretože na dosah mala senzačné úspechy.

V piatkovom zjazde bola ešte na poslednom medzičase najrýchlejšia, ale po chybe v spodnej časti trate o víťazstvo prišla. V nedeľnom super-G po podobnom zaváhaní prišla o umiestnenie medzi tromi najlepšími.