Denník N

Lintner zhodnotil voľby na prezidenta SZĽH a fanúšikom sľubuje: My vás nezradíme

Foto - TASR
Foto – TASR

„Neplánujeme sa zbaviť zodpovednosti, ktorú máme voči všetkým ľuďom milujúcim hokej,“ zdôraznil.

Prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja sa minulý týždeň opäť stal doterajší šéf Igor Nemeček. Vo voľbách na štvrtkovom kongrese SZĽH v Bratislave získal 58 hlasov. Jeho jediný protikandidát Richard Lintner len 45.

Voľbu poznačili opakované prieťahy zapríčinené neschopnosťou dohody na personálnom obsadení dozornej rady zväzu. Zároveň aj nevôľa delegátov na poslednú chvíľu zmeniť volebný systém.

Návrh HK Nitra neprešiel. Podľa neho by zamestnanci, ktorých do funkcie dosadil práve Nemeček, nemohli participovať na voľbe a výrazne ju ovplyvniť. Ostro proti zmene pravidiel hlasovania vystúpil predovšetkým prezident HC Petržalka 2010 a právnik Lukáš Machala, ktorý sa neskôr aj na základe Nemečkovho podnetu dostal do výkonného výboru SZĽH.

„Pre nás je to principiálna otázka, lebo týchto členov komisií si vyberá vedenie zväzu, a je teda predpoklad, že automaticky budú voliť toho, kto ich zamestnáva,“ zdôvodňoval riaditeľ HK Nitra Miroslav Kováčik. Aj keď to nemožno hovoriť s istotou, jeho slová sa podľa indícií naplnili. Igor Nemeček zostáva vo funkcii šéfa SZĽH aj v ďalšom štvorročnom období.

Richard Lintner sa bezprostredne po voľbe vyjadril skôr stručne. Médiá žiadal o čas, aby prvotné emócie opadli. K citlivej téme sa vrátiť nezabudol.

Neúspešný kandidát dnes uverejnil rozsiahlu reakciu k štvrtkovému kongresu SZĽH na sociálnej sieti Facebook:

View post on imgur.com

Lintner vs. Nemeček

Teraz najčítanejšie