Denník N

Osemdesiat gratulácií pre Milana Lasicu

Milan Lasica s Václavom Havlom. Vpravo knieža Schwarzenberg, vľavo Ľubomír Feldek, Martin Bútora a Michael Žantovský. Foto - Juraj Bartoš
Milan Lasica s Václavom Havlom. Vpravo knieža Schwarzenberg, vľavo Ľubomír Feldek, Martin Bútora a Michael Žantovský. Foto – Juraj Bartoš

Milan Lasica oslávi 3. februára 2020 svoje 80. narodeniny. Gratuluje mu 80 osobností.

Zuzana Čaputová
prezidentka Slovenskej republiky

Vážený pán Lasica, milý Majstre,
netuším, koľko osobností sa na Slovensku za uplynulých osemdesiat rokov narodilo s Vaším talentom. Ale som si istá, že Vy ste svoj dar využili najviac a najlepšie. Viac ako šesťdesiat rokov zlepšujete našim ľuďom náladu svojím nadhľadom, múdrosťou a espritom. Ako mnohí iní, aj ja sa teším z každého Vášho filmu, predstavenia, knihy či televízneho vystúpenia. Chcem Vám zaželať pevné zdravie, aby ste ešte dlhé roky mohli pokračovať v tom, čo pre nás robíte. Lebo sotva sa to dá robiť lepšie.

Tomáš Janovic
aforista a spisovateľ

Mám taký aforizmus: Kto si vie utiahnuť zo seba, veľa utiahne. A to je presne Tvoj prípad. A teraz budem citovať Teba. Povedal si: Humor nezľahčuje, humor prehlbuje. Milý Milan, želám Ti, aby si ešte veľmi dlho prehlboval. Tak brilantne a tak úspešne ako doteraz. Pripíjam Ti kávou, lebo veď iné už nepijeme, a ďakujem Ti za naše vyše päťdesiatročné priateľstvo.

Emília Vášáryová
herečka

Milý Milan, želám Ti, nech Ti to stále tak myslí, nech nás to Tvoje myslenie stále baví a nech Ťa to stále živí.

Jiří Suchý
herec a textár

Predstavte si, že aj ja som mal kedysi osemdesiat, vtedy som si myslel, že som bohvieaký starý. Nie, bol som mladý. Takže Vy ste mladý, pán Lasica, a ja Vám prajem, aby ste boli mladý ešte veľmi dlho.

Viera Satinská
lekárka

Všetko najlepšie.

Zdeněk Svěrák
herec a scenárista

Milan rovnako ako ja vie, že humorista

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie