Denník N

Dokázala by to aj Kim Kardashian, odkázal Mourinho Guardiolovi. Teraz sa znova stretávajú

Guardiola ako tréner Barcelony a Mourinho ako tréner Realu Madrid v roku 2011. Foto - archív TASR/AP
Guardiola ako tréner Barcelony a Mourinho ako tréner Realu Madrid v roku 2011. Foto – archív TASR/AP

Tottenham a Manchester City sa proti sebe predstavia v nedeľu o 17.30 hod.

José Mourinho a Pep Guardiola získali päťdesiatštyri trofejí vrátane štyroch titulov z Ligy majstrov.

Medzi obomi trénermi však panuje obrovská rivalita, ktorá opäť ožije už túto nedeľu. V zápase anglickej Premier League sa stretnú Mourinhov Tottenham a Guardiolov Manchester City.

Kým Guardiola bol špičkový stredopoliar, ktorý doviedol Barcelonu za historicky prvou výhrou v Lige majstrov, Mourinho ukončil hráčsku kariéru už ako 24-ročný. Zamestnal sa ako telocvikár, no jeho trénerský potenciál objavil Sir Bobby Robson, ktorý z neho urobil svojho asistenta.

Po príchode do Katalánska si Guardiola Mourinha obľúbil. Ľudia z okolia klubu tvrdili, že s ním trávil dlhé hodiny rozoberaním taktiky a analyzovaním zápasov.

Keď v roku 1997 vyhrala Barca Pohár víťazov pohárov (dnešná Európska liga), rozbehol sa za ním a spontánne ho objal. Mourinho si získal hráčov a v Barcelone na svojej novej pozícii zostal aj po zmene trénera, ktorým sa stal Holanďan Louis van Gaal.

V roku 2000 sa cesty Mourinha a Guardiolu rozišli. Pep sa vydal za novými hráčskymi výzvami do talianskej Brescie a Mourinho prijal ponuku Benficy a stal sa prvýkrát hlavným manažérom.

Viac ako klub

Po siedmich rokoch sa však ich príbehy spojili opäť. Barcelona, ktorej vedenie vyhodilo holandského trénera Franka Rijkaarda, pred začiatkom sezóny 2008/09 hľadala nového trénera. Katalánska tlač považovala za favorita

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie