Denník N

Šíril sa hoax o zrušení olympiády. Koronavírus ovplyvňuje aj Hamšíka, Bondru či Volka

Marek Hamšík po prestupe do čínskeho Ta-lienu. Foto N - Tomáš Benedikovič
Marek Hamšík po prestupe do čínskeho Ta-lienu. Foto N – Tomáš Benedikovič

Slovenský šprintér Ján Volko mal v polovici marca na halových majstrovstvách sveta v atletike obhajovať šieste miesto. Svetová atletika (World Athletics) však pre obavy z koronavírusu šampionát v čínskom Nan-ťingu presunula na rok 2021.

Možnosť presunúť halové MS do inej krajiny považovali atletické autority taktiež za rizikové, Nan-ťing už navyše vynaložil na organizáciu množstvo peňazí. Volko tak prišiel o možnosť získať dôležité body do olympijskej kvalifikácie a musí výrazne upraviť tréningový plán, ktorý smeroval práve k marcovému podujatiu. „Aspoň vieme, na čom sme,“ reagoval Volko pre web Slovenského atletického zväzu.

„Vnímam to v danej situácii ako najlepšie rozhodnutie, aj keď osobne som čakal, že šampionát niekam presunú. Je síce pravdepodobné, že v polovici marca bude po všetkom, ale to si teraz nik na seba nezoberie,“ komentoval šéftréner atlétov Martin Pupiš.

Podľa Pupiša bol reálny presun MS do katarskej Dauhy, ale prvý prípad koronavírusu už zaznamenali aj v susedných Spojených arabských emirátoch. Svetová atletika preto nechcela riskovať zdravie športovcov.

Zakašli, vyhráme buly

Koronavírus výrazne zasiahol aj čínsky tím hokejovej KHL Červená hviezda Kunlun, v ktorom pôsobí slovenský hokejista Dávid Bondra. Klub hráva svoje zápasy v Pekingu, ktorý je od centra nákazy vo Wu-chane vzdialený viac než tisíc kilometrov. Šéfovia KHL sa však rozhodli zrušiť do konca sezóny všetky plánované zápasy v Číne.

Český brankár Kunlunu Šimon Hrubec opisoval, že v hľadisku štadióna v Pekingu márne hľadal divákov bez rúška. „Vyzeralo to ako v obrovskom laboratóriu,“ hovoril pre idnes.cz. Hrubec tvrdí, že pri odchode z Číny vnímal miernu paniku. „Pocítili sme to, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Šport a pohyb, Svet

Teraz najčítanejšie