Denník N

Športový newsfilter: Za nepotrebný štadión dáme Kmotríkovi dobrovoľne ďalšie milióny

Foto N - Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

1. Národný futbalový štadión. 2. Australian Open. 3. Boženík konečne prestúpil. 4. Prečo sme písali o Bryantovom škandále.

Dobrý deň,

minulý týždeň štát zvýšil sumu, ktorú pošle Ivanovi Kmotríkovi za Národný futbalový štadión. V Austrálii prehral Filip Polášek, lebo stratil okuliare, a Róbert Boženík konečne prestúpil zo Žiliny. Ponúkame vám aj vysvetlenie, prečo sme písali o sexuálnom škandále Kobeho Bryanta.


1. Za štadión, ktorý netreba, dáme dobrovoľne ešte viac

Príbeh Národného futbalového štadióna sa blíži k veľkému finále. Ministerstvo školstva na čele s Martinou Lubyovou (SNS) robí všetko preto, aby ešte do volieb stihlo poslať Ivanovi Kmotríkovi peniaze. Cena za stavbu sa minulý týždeň dokonca zvýšila z pôvodných 75 miliónov eur na takmer 100 miliónov eur.

Celý proces zaplatenia štadióna je zložitý, preto sme sa s Ladislavom Križanom a so Zuzanou Zajíčkovou, ktorí sa zaoberajú športovým právom, rozhodli, že vám to vysvetlíme po lopate. Celé si to môžete vypočuť aj v podcaste.

Predstavte si, že si kupujete byt. So staviteľom sa dohodnete, že cena bude napríklad 130-tisíc eur. On však tesne pred odovzdaním povie, že sa mu stavba predražila, a vy musíte nakoniec zaplatiť 170-tisíc.

Asi si poviete, že sa vás snaží oklamať, nie? Zrejme budete

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Národný futbalový štadión

Športový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie