Denník N

List predplatiteľom: Rok 2019 bol pre Denník N rekordný

Vážení podporovatelia Denníka N, ďakujeme.

Počet aktívnych predplatiteľov N-ka v týchto dňoch prvýkrát prekročil 47-tisíc. Polovica z nich si predpláca aj ekonomický Denník E. Na náš web chodí už pravidelne viac ako milión ľudí mesačne.

V októbri aj novembri mali naše podcasty viac ako milión stiahnutí, za minulý rok sme predali viac ako 20-tisíc kusov kníh. Vďaka týmto aj ďalším úspechom bol pre nás rok 2019 rekordný.

K týmto výsledkom sa staviame s vďakou a rešpektom a do budúcnosti pre nás znamenajú niekoľko vecí.

Po prvé, chceli by sme vám prinášať stále viac kvalitného obsahu. Rady už zabehnutého Denníka E rozšírili v posledných týždňoch reportér Ivan Haluza a editor Ján Filip, volebné a dátové analýzy prináša Daniel Kerekes, spustili sme podcast V ženskom rode, spustili sme seriál týždenných predvolebných debát, ktoré moderovali Dušan Mikušovič a Juraj Javorský. V našom online obchode si okrem Shootyho karikatúr môžete kúpiť aj grafiky Laca Terena.

Po druhé, chceme naďalej sledovať a otvárať veľké spoločenské témy. Monika Tódová denne sleduje súdy s Kočnerom a jeho kumpánmi, Daniel Vražda napísal významne rozšírenú verziu svojej knihy o Marianovi Kotlebovi, kniha Juraja Čokynu A okraje máš kde? zmapovala vzdelávanie detí zo sociálne slabého prostredia, Karol Sudor sa v rozhovoroch s Vladimírom Palkom pokúsil o dialóg liberála s konzervatívcom, Veronika Folentová pracuje na veľkom seriáli o znečistení vody na Slovensku. V najbližšom období vydávame knihu Jozefa Bednára o autizme či rozhovory Ľuby Lesnej s Miroslavom Kusým, magazín s prehľadom všetkých doterajších volieb či ďalšie diskusie.

Po tretie, snažíme sa správať zodpovedne k svojmu okoliu – v roku 2019 sme vďaka podpore z crowdfundingu a od donorov doručili stredoškolákom vyše stotisíc magazínov so vzdelávacím obsahom, pravidelne spolupracujeme už so 450 školami.

V tomto období spúšťame Newsfilter pre nepočujúcich, ktorého cieľom je pretlmočiť náš obsah do posunkovej reči. Podporujeme viaceré iniciatívy zamerané na podporu kritického myslenia a slobodu slova.

Keď vám budem nabudúce takto písať, bude už po parlamentných voľbách. Chceme, aby čo najviac ľudí spravilo informované rozhodnutie, preto má až do hlasovania každý predplatiteľ možnosť odomknúť naše články pre svojich priateľov, čo je inak výsada len klubových predplatiteľov.

Nech už voľby dopadnú akokoľvek, môžete sa spoľahnúť na to, že aj po nich tu bude komunita autorov a čitateľov Denníka N, ktorá je dnes vďaka vám silnejšia a sebavedomejšia ako kedykoľvek predtým a ktorá síce dúfa v to najlepšie, ale je pripravená čeliť aj tomu zlému.

Všetko dobré,

Lukáš Fila
riaditeľ vydavateľstva N Press

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Hospodárenie Denníka N

Iné podcasty Denníka N

Médiá

Slovensko

Teraz najčítanejšie