Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Zastaviť fašistov hoci aj vlastným telom? Opozícia sa v tom rozchádza

Na míting prišli v maskách. Foto N – Lucia Osvaldová
Na míting prišli v maskách. Foto N – Lucia Osvaldová

1. Trnavský zlom rozpolil aj opozíciu. 2. Dankovu rigorózku už riešia policajti. 3. V prípade strelca Marčeka už ide o počet rokov.

Leaseplan logo Pomáhame naštartovať vaše podnikanie. Nevlastnite. Jazdite! LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Trnavský zlom rozpolil aj opozíciu

Trnavský zlom, teda incident, pri ktorom Kotlebovi fašisti prvýkrát neudržali svoje agresívne pudy a na trnavskom námestí fyzicky napadli ľudí z koalície PS/Spolu a ďalších oponentov, dokázal po pár dňoch rozdeliť opozíciu. Otázka dňa dnes nie je, či rokovať alebo nerokovať s fašistami, ale či chodiť na ich mítingy. Keďže tých mítingov bude do volieb ešte kopa a začína sa hneď v utorok v problematickej Rimavskej Sobote, na odpovediach záleží.

KDH + PS/Spolu. Rozdelenie opozície na tých, čo sa aj vlastnou prítomnosťou stavajú kotlebovcom na odpor, a na tých druhých, nenesie nejakú predvídateľnú logiku, ale ani nie je veľmi prekvapivé. K PS/Spolu, ktoré si vybralo vojnu s fašistami ako hlavnú tému kampane, sa pridalo KDH. I keď slovo „pridalo“ nie je presné, pretože jeho predseda Alojz Hlina dával pamätnú televíznu nakladačku Kotlebovi dávno pred tým, ako si progresívci vymysleli slogan „Poďme do nich“.

Dôvody, pre ktoré podľa oboch treba chodiť kaziť kotlebove akcie, sú možno známe, ale stoja

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie