Denník N

V Slovenskej krčme už nejde len o alkohol

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Kartársky klub zavreli, ale stále sú tu, len zalezení po Nitre, vraví Radovan Richtárik. Majiteľ klubu Mariatchi, ktorému neonacisti na Silvestra 2013 zlomili nohu, na otázku, čo sa ešte zmenilo po šiestich rokoch, dodáva, že práve čaká na ďalší súd, týkajúci sa ešte predchádzajúceho útoku na klub v októbri 2013. To je ten, ktorý zachytili bezpečnostné kamery na ulici, po ktorom majiteľ dokopaný do hlavy stratil vedomie.

Je neuveriteľné, že až tento týždeň sa konečne na súde v Nitre uzavrelo dokazovanie a na ďalšom pojednávaní môže konečne padnúť rozsudok. V utorok večer to bola, pochopiteľne, jedna z hlavných tém špeciálneho koncertu skupiny Bez ladu a skladu v Mariatchi.

Na vlastné náklady

„Mrzí ma, že to musím povedať, ale v Nitre okrem útoku na tento klub došlo aj k ďalším vážnym udalostiam. Tu cez druhú svetovú vojnu žila veľká židovská komunita, z ktorej prežila iba desatina ľudí, tu napadli Hedvigu Malinovú a práve tu sa spoznali Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Aj preto sme teraz tu,“ hovorí medzi pesničkami Michal Kaščák.

Kapela sa na malé pódium v Mariatchi ledva zmestí, diváci sú tak blízko, že sa môžu speváka a jeho kolegov dotknúť. Koncert je vďaka tomu intenzívny, Bez ladu a skladu sa vyhecujú k energickému bloku, ľudia už po pár pesničkách skáču a spievajú s nimi.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Foto N – Tomáš Benedikovič

Foto N – Tomáš Benedikovič

Ale o hudbu až tak teraz nejde. Toto je jeden z prvých

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie