Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovičovo slovenské národné trollovanie pokračuje

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Šéf OĽaNO sa vyhráža, že anketou o volebnom programe nekončí. 2. Kotlebovci to s ozbrojovaním budú skúšať aj v budúcom parlamente. 3. Súd v prípade Kuciakovej vraždy pripustil Threemu.

Nástroj, ktorý pomáha, je Živnostenský účetTB za 0 €


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Týmto Matovič ešte neskončil

Igorovi Matovičovi sa dá vyčítať tisíc vecí, ale určite nie to, že by nebol schopný zahltiť verejný priestor svojimi témami. Po Počiatkovej vile sa ňou stal nápad s internetovou anketou a potom kritika ostatných opozičných strán za to, že na uliciach demonštrujú proti kotlebovcom.

Keďže ešte stále nemáme k dispozícii výsledky výskumov relevantných agentúr, nedá sa tvrdiť, že Matoviča jeho témy a úporná snaha odlíšiť sa od konkurencie vyniesli na post lídra opozície a potenciálneho premiéra, ako to hlásila neveľmi dôveryhodná agentúra Polis. No Matovič zjavne cíti, že ide správnym smerom. Samozrejme, správnym pre neho, nie pre budúcu vládu a krajinu.

Veď sme na jednej lodi. Najnovšie sa preto vrátil k „národnému hlasovaniu“, ku ktorému už nevyzýva len voličov, ale aj ostatné opozičné strany. Ako obyčajne, začína zmierlivo. Tvrdí, že by boli v OĽaNO radi, „keby sa Andrej, Mišo, Rišo, Miro, Alojz a Boris pripojili,“ k spoločnej kampani, ktorá by spropagovala hlasovanie.

Ostatné strany, ktoré vraj oslovil už minulý rok, vraj môžu do ankety pripojiť vlastné otázky. Dokonca je preto aj ochotný posunúť začiatok hlasovania zo soboty na ďalší týždeň. Dôležité je totiž riešiť problémy ľudí spoločne a bez ohľadu na to, koho volia. Lebo tak by sa vraj mala robiť politika v 21. storočí.

Vyhrá tak či tak. Vymyslené je to skutočne geniálne. Buď niekto úplne stratí rozum a na Matovičov nápad pristúpi, alebo – čo je oveľa pravdepodobnejšie – povie nie, čo Matovič bude vydávať za dôkaz, že mal dobrú vôľu na spoluprácu, no všetci ho odmietli.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie