Denník N

Nesmie zopakovať Jágrov sabatikal. Ovečkin má 700 gólov a šancu prekonať Gretzkého

Alexander Ovečkin. Foto – TASR/AP; Alex Brandon
Alexander Ovečkin. Foto – TASR/AP; Alex Brandon

Alexander Ovečkin strelil v zápase proti New Jersey svoj 700. gól v NHL. V aktuálnej sezóne ich nastrieľal 41 a má šancu získať svoju deviatu Trofej Mauricea Richarda pre najlepšieho strelca základnej časti.

34-ročný hokejista rokmi zošedivel, ale akoby ani nezostarol. V priebehu posledných štyroch sezón vynechal iba štyri zápasy a žiaden z nich pre zranenie – raz si vzal voľno a NHL mu trikrát udelila jednozápasový dištanc za to, že sa nezúčastnil exhibičného Zápasu hviezd.

Ovečkin je v NHL ôsmym najlepším strelcom všetkých čias a v zámorí sa opäť diskutuje, či do konca kariéry stihne prekonať historický rekord Wayna Gretzkého, ktorý dal 894 gólov.

Šancu mal aj Jágr

Novinár Greg Wyshynski z ESPN už v roku 2018 napísal, že Gretzkého rekord je prekonateľný. Okrem Ovečkina spomenul aj dvojicu iných hráčov, ktorým sa to v minulosti mohlo podariť.

„Už som zažil hráčov, ktorí mali legitímnu šancu ohroziť Gretzkého bilanciu, nebyť vedľajších vplyvov: Mario Lemieux s jeho tragicky skrátenou kariérou a Jaromír Jágr, ktorý stratil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie