Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Jedni pred ním varujú, druhí sa ho boja a Matovič je kráľom

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Matovič ešte nevyhral a už ukazuje, aké by to bolo. 2. Smer vo finále skryl Fica pod koberec. 3. Merkelová ukázala Čaputovej, ako na fašistov.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanRSS

1. Matovič ešte nevyhral a už ukazuje, aké by to bolo

Stačil na to jeden výlet do Cannes k Počiatkovej vile, vyhlásenie internetovej ankety a dobré percentá hoci aj z pochybného prieskumu a každý začal v Igorovi Matovičovi vidieť budúceho premiéra. Kým jedni sa tej predstavy desia a druhí pred ňou varujú, on sám sa tvári tak skromne, až by človek uveril, že on by taký post ani nezobral. Alebo aj zobral.

Všetci proti jednému. Nie je veľa dní, keď sa Smer ocitne na rovnakej strane ako PS/Spolu, ale tento piatok sa to podarilo práve pri Matovičovi. Progresívna koalícia už dopoludnia neodolala nutkaniu vymedziť sa voči Matovičovej „pozvánke“ na spoluprácu. Tá mala podobu výzvy, nech sa demokratické opozičné strany pridajú k internetovej ankete OĽaNO o tom, čo bude v programovom vyhlásení novej vlády.

Lenže PS/Spolu nevzala Matovičovu akciu ako pozvánku, ale ako vydieranie. Vyhlásili, že sa nedajú vydierať internetovou anketou, a dodali, že voliči si musia vybrať medzi stranou s programom a internetovou anketou.

Potom popoludní sa Matovičovi poriadne štikútalo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie