Denník N

Tenistky postúpili na finálový turnaj Fed Cupu, rozhodla dvojbodová Schmiedlová

Schmiedlová porazila Dartovú v dvoch setoch a doviedla Slovensko k postupu. Foto - TASR
Schmiedlová porazila Dartovú v dvoch setoch a doviedla Slovensko k postupu. Foto – TASR

Som veľmi šťastná, že som pomohla nášmu tímu k postupu, povedala po zápase s Harriet Dartovou Anna Karolína Schmiedlová.

Slovenské fedcupové reprezentantky v domácom zápase v bratislavskom NTC zvíťazili nad Veľkou Britániou 3:1 a zaistili si účasť na premiérovom finálovom turnaji v Budapešti, ktorý sa uskutoční v apríli.

Rozhodujúci tretí bod získala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala Harriet Dartovú 7:5 a 6:3; slovenská dvojka v piatok zdolala aj favorizovanú Heather Watsonovú.

„Ani neviem slovami opísať to, čo teraz cítim. Sú to veľké emócie. Som veľmi šťastná, že som pomohla nášmu tímu k postupu,“ povedala po zápase s Dartovou pre RTVS.

Kapitán Matej Lipták dodal: „Kaja si za predvedené výkony zaslúži absolutórium. Opäť výborne servovala a náročný duel zvládla aj mentálne. Predvádzala veľmi kvalitný antukový tenis.“

Svoj piatkový súboj s touto súperkou vyhrala aj Viktória Kužmová, ktorá v sobotu proti Watsonovej nemohla nastúpiť pre chorobu. Nahradila ju Rebecca Šramková, ktorá však prehrala v dvoch setoch.

O súperkách slovenského tímu na finálovom turnaji rozhodne utorkový žreb v Budapešti.

V prvom sete po návrate dostala „kanára“

Schmiedlová prišla o veľkú časť uplynulej sezóny. Po minuloročnom Wimbledone podstúpila operáciu, a tak využila možnosť zmraziť si postavenie v rebríčku WTA. Aktuálne jej v ňom patrí 199. miesto.

Po dlhých rokoch sa navyše rozišla s trénerom Milanom Martincom. Jej novým koučom sa stal Peter Huber, ktorý predtým pracoval aj s Magdalénou Rybárikovou či Janou Čepelovou.

Svoj návrat si zrejme vedela predstaviť aj inak – v prvom sete, ktorý odohrala po piatich mesiacoch, dostala od Viktorije Tomovovej „kanára“.

Zvyšnú časť súboja však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie