Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovičova anketa má krátke nohy, ale volič má ešte kratšiu pamäť

1. Matovič sa zase spoľahol na krátku pamäť voličov. 2. Pellegrini zachraňoval Sakovú a urážal Bratislavu. 3. Zbohom, Istanbulský dohovor, zbohom, Andrej Danko.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Matovič sa zase spoľahol na krátku pamäť voličov

Keď už ani sám Igor Matovič neprotestuje proti svojmu obrazu šaša na politickej scéne, dá sa napísať, že v pondelok mal na programe cirkusové číslo s názvom predstavovanie volebného programu.

Zvládol ho bravúrne. Jednak preto, že sa opäť úspešne zaliečal svojim voličom, ale tentokrát aj preto, že urobil veľký krok smerom k svojim budúcim politickým partnerom. Ukázal, že okrem internetovej ankety má aj ozajstný program.

Program ako Dankova rigorózka. Nikoho by neprekvapilo, keby bol program OĽaNO najslabšou stránkou volebného ťaženia Igora Matoviča. Veď o čo lepšie mu ide marketing a o čo ochotnejšie skĺzava do populizmu, o to ukradnutejší mu môže byť program – napokon, koľkým z jeho voličov záleží na programe, keď veria v anketovú demokraciu.

Lenže program OĽaNO je – aspoň z rýchlika – nečakane podrobný, kompetentný a najmä kompatibilný so stranami demokratickej opozície. S preháňaním by sa dalo pýtať, či ho nerobili ako Danko svoju rigorózku – že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie